Новомосковськ – мiсто фізкультурникiв, спортсменiв, теперішніх і майбутнiх олімпійцiв

 Довідка про стан та розвиток фізичної культури та спорту в Новомосковську на перше вересня 2016 року

На карті України мало знайдеться міст із населенням 70 тисяч, жителями яких були б одразу три учасники олімпійських ігор: Наталія Ляльчук – веслування академічне – учасниця Олімпійських ігор у Пекіні (2008 р.) та Лондоні (2012 р.); Оксана Симонова – легка атлетика – Пекін 2008 р; Іван Бабарика – легка атлетика – Лондон 2012 р.

Для залучення новомосковцiв до занять фізкультурою та спортом у місті діє цільова комплексна програма розвитку.

Задля її реалізації у 2016 році з міського бюджету виділено 548,75  тис. грн, із них 20 тис. грн – фінансова підтримка на проведення навчально-тренувальної роботи і 417,3 тис. грн – для фінансування заробітної плати працівникам НДЮСШ ОО ФСТ «Україна».

Місто має у своєму розпорядженні 84 штатних працівника (на одного фахівця – 845 осіб),  матеріально-технічну базу в кількості 169 спортивних споруд.

До послуг населення – 1 стадіон, 1 фізкультурно-оздоровчий комплекс, 1 плавальний басейн, 13 спортивних залів і 30 приміщень, пристосованих для фізкультурно-оздоровчих занять, 4 спортивних зали міського центру «Спорт для всіх».

Види спорту

Види спорту

В місті культивуються близько 32 видів спорту, зареєстровано 10 федерацій із видів спорту. За місцем проживання оздоровчу роботу проводять 6 клубів.

Для підготовки резерву для збірних команд міста та області працює 2 дитячо-юнацькі спортивні школи, в яких культивується 9 відділень (із них  8 – з олімпійських видів спорту), працюють 24 тренери та підвищують свою спортивну майстерність 882 дитини, кращі з яких приймають участь в обласних, всеукраїнських і міжнародних змаганнях.

– НДЮСШ ОО ФСТ «Україна» – 421 особа, 6 відділень з видів спорту (бокс, кікбоксинг, легка атлетика, веслування академічне, веслування на байдарках і каное, боротьба греко-римська), 12 тренерів (8 штатних).

images-2

– ДЮСШ управління освіти – 436 осіб, 4 відділення (баскетбол, волейбол, футбол, легка атлетика), 12 чоловік тренерського складу (10 штатних).

Для забезпечення потреб населення, засобами фізичної культури і спорту в місті працює міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» з трьома штатними працівниками.

В центрі існують секції з оздоровчої гімнастики, спортивних танців, боксу, акробатичного рок-н-ролу, тхеквондо, шейпінгу, йога, тайкан-карате, айкідо, східні танці, в яких займаються близько 450 чоловік, де створені відповідні умови щодо залучення населення до занять фізичною культурою та спортом.

На перше вересня 2016 року  міськспорткомітетом та МЦ ФЗН «Спорт для всіх» проведено 39  спортивних заходів, у яких взяли участь понад 4000 поціновувачів спорту.

П’ять перспективних спортсменів міста протягом року щомісячно отримують стипендії міськвиконкому – 300 грн. Наприкінці року за підсумками змагань найкращі спортсмени та їхні тренери нагороджуються преміями міськвиконкому.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%8f-5

Протягом  2016 року тренерським складом новомосковських фахiвцiв підготовлено: два КМС; чемпіон Європи та срібний призер Кубка Європи з пауерліфтингу; на чемпіонатах України протягом поточного року наші спортсмени здобули – 17 золотих, 11 – срібних та 8 – бронзових нагород.

Тетяна ШЕВЦОВА, начальник комітету з фізичної культури та спорту

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *