• OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    OLYMPUS DIGITAL CAMERA

День українського кіно


Книги оживають на екрані!

Українське кіно – перлина національної культури, вияв нашої національної ментальності, вміння відтворити красу життя в кінематографії. Україна пишається іменами, які знає весь світ, – О. Довженко, С. Параджанов, І. Миколайчук, А. Бучма, Л. Биков, Ю. Іллєнко.

Ці імена викликають захоплення не одного покоління, титрами проходять крізь усе життя народу, несучи потужну енергетику, сконцентровану в геніальних картинах.

Напередодні Дня українського кіно, який відзначався цьогоріч 10 вересня, Юр’ївська ЦРБ запросила своїх відвідувачів на перегляд «Книги оживають на екрані». Працівники бібліотеки розповіли, що перше українське кіно зняли у 1896 році в місті Харкові, а першим оператором кіно був фотограф Альфред Федецький. Королевою екрану дореволюційного кіно була Віра Холодна, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі. А у 1928 році в Україні відкрили Київську кінофабрику, яка згодом була названа на честь Олександра Довженка.

Зацікавлені глядачі із задоволенням переглянули кадри фільмів українського кінематографу – «Тіні забутих предків», «Лесная песня. Мавка» та поринули у світ віртуальних образів.

Шанувальники  літератури познайомилися з героями улюблених книг, які ожили на екрані. З цікавістю присутні слухали розповідь про історію екранізації творів, про кумедні, а іноді й містичні випадки на знімальних майданчиках. Присутні взяли активну участь у мультимедійній вікторині «Книга в кадрі».

Ольга КАСЯНЧУК, завідуюча відділом обслуговування Юр’ївської ЦРБ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *