Вадим Нестеренко: «Спорт – це здоров’я нації, а значить – її успішне майбутнє»

Народний депутат Вадим Нестеренко не лише сам активно займається спортом, але й через благодійний фонд «Твій рідний край» підтримує спортивні ініціативи городян.

Про це він розповів в інтерв’ю нашому виданню.

– Вадиме Григоровичу, у нас в країні безліч найрізноманітніших проблем, чи виправдано на цьому тлі те, що Ви приділяєте так багато уваги підтримці та розвитку масового спорту і фізкультури? Наскільки це важливо?

– Все своє життя я сам займався і продовжую активно займатися спортом. І так само активно завжди підтримував і по можливості допомагав і допомагаю тим, хто сам займається спортом, хто організовує та веде спортивні секції та колективи, хто тренує юних спортсменів.

Не буду ще раз детально роз’яснювати абсолютно зрозумілі всім тези про те, що фізкультура і спорт мають соціально-важливе значення. Для країни – це здоров’я нації, а значить і її благополучне майбутнє.

Для підростаючого покоління – для когось можливість поправити і загартувати здоров’я, для когось – вибрати майбутнє покликання, і для всіх абсолютно – це здорова альтернатива негативним звичкам і модним нині в молодіжному середовищі трендам, пов’язаним із палінням, алкоголем, наркотиками.

На жаль, сьогодні спорт (як і освіта, і власне як вся гуманітарна сфера) в силу ряду причин фінансується на недостатньому рівні.

Тренування

Тренування

Йдеться про тренерів, які отримують мізерні зарплати або взагалі працюють на ентузіазмі. Йдеться і про матеріальну базу спортсекцій і клубів – інвентар, обладнання. Наш фонд не може замінити собою державу, але в міру сил ми займаємося фінансовою підтримкою фізкультури і спорту, популяризацією здорового способу життя, спортивним загартуванням молоді.

Я багато їжджу по світу, і бачу, що аналогічні Новомосковську за розмірами міста в Америці чи Європі, як правило, мають дуже розвинену спортивну інфраструктуру – величезну кількість доступних для всіх стадіонів, тренажерних і спортивних майданчиків, причому дуже хорошого рівня.

Я по-доброму їм заздрю, але впевнений, що і в нашого Новомосковська є такі ж можливості для розвитку масового спорту, ми почали над цим працювати, і плани в нас дуже амбітні.

-Давайте не забувати, що перспективи будь-якого населеного пункту багато в чому визначаються станом культури, освіти, спорту в місті або селі. Якщо все це є і розвивається, то в місті залишається молодь, в них є інтерес до життя.

Якщо такої інфраструктури немає, територія стає нецікавою для молоді, депресивною, в міста пропадають перспективи розвитку.

Ось чому ми всіляко підтримуємо здоровий спосіб життя, сприяємо спорту. Наведу лише один приклад – коли працівники заводу Інтерпайп НТЗ, де з великою повагою ставляться до розвитку масового спорту, святкували своє професійне свято, наш фонд подарував трудовому колективу сучасний спортивний тренажер.

Цьогоріч, у рамках Дня фізкультури та спорту і підготовки до Дня міста, міська влада ініціювала та проводить великі й дійсно масові спортивні заходи.

І цілком логічно те, що допомогу у проведенні кількох таких змагань надає наш фонд «Твій рідний край». Ми хочемо заохотити й нагородити і ветеранів спорту Новомосковська, і тих хлопчаків, які домоглися перших у своєму житті спортивних перемог.

– Розповідають про те, що Ви й самі зі спортом дружите. Розкажіть докладніше про Вашу спортивну кар’єру…

– Я, звичайно, не професійний спортсмен, займаюся швидше фізкультурою, а не встановленням спортивних рекордів. Але, з іншого боку, займаюся спортом не від випадку до випадку, а на регулярній основі, для мене це вже не просто хобі, а спосіб життя.

Я займаюся різними видами спорту. Наприклад, мінімум 2-3 рази на тиждень обов’язково отримую хороше навантаження у тренажерному залі – вправи з вагами на силу, витривалість тощо.

Якщо ж говорити про командні ігри, то мій улюблений вид спорту – це волейбол. Їм захоплююся давно, і думаю, що граю непогано. Тренуюся щонайменше раз на тиждень.

Волейбол не тільки корисний для підтримки фізичної форми, він дає користь ще й тим, що вчить колективній, командній грі.

Відчувати себе ланкою цілої команди, відчувати лікоть товариша, розуміти відповідальність за себе та свої дії перед іншими. Ці якості та навички мені завжди допомагають у роботі.

В мене, до речі, є мрія, щоб ми в Новомосковську організували на постійній основі міські турніри з пляжного волейболу. Дивіться, цього року нова команда міської влади відновила зону відпочинку на острові, оновила територію міського пляжу, тим самим у міста з’явилася територія для пляжних видів спорту.

І серед них обов’язково буде пляжний волейбол, адже сьогодні він є олімпійським видом спорту, крім звичайного волейболу.

– А якщо буде організовано такий чемпіонат у місті, Вас на ньому можна буде побачити? І де – на трибуні або на майданчику?

– Не «якщо буде», а буде обов’язково. І мене ви побачите в складі команди на майданчику, я охоче братиму участь у такому турнірі.

Турнір з пляжного волейболу

Турнір з пляжного волейболу

Я дуже люблю плавати. Завжди використовую будь-яку можливість, коли є басейн або нормальна відкрита водойма, щоб зробити заплив.

З одиночних видів спорту, я люблю грати у великий теніс, трохи захоплююся бойовими видами спорту. Вони, крім усього іншого, формують характер, вміння долати і перемагати.

Можу точно сказати за власним досвідом, що всі спортивні навички допомагають саме в житті. І витримувати величезні навантаження, не тільки фізичні, але й емоційні, і зберігати темп, багато встигати, зосереджуватися на найважливішому.

Пам’ятаєте, як раніше часто любили повторювати, що «в здоровому тілі – здоровий дух». Я до цього твердження ставлюся з усією серйозністю. І тому впевнений, що активна підтримка нашим фондом фізкультури і спорту – це добре та потрібна для людей справа.

Розмовляв Віталій ШИЛОВ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *