Сергій Кожушко з Піщанки – перший світовий чемпіон із Новомосковщини!

Студент 5-го курсу Придніпровської держакадемії будівництва та архітектури став переможцем чемпіонату світу з гирьового спорту, що проходив на початку липня в Угорщині

Односельці вже називають Сергія «наш піщанський Піддубний». Хоча, комплекція у Сергія ще не дотягує до піддубенської, та й вусів хлопець не носить. Але в нього все попереду!.. Сергію лише 23 роки.

Дружив зі спортом з дитинства: у школi серйозно захоплювався футболом, добре грав у настільний теніс і навіть не мріяв про гирі.

У 2009 році закінчив Піщанську ЗОШ і вступив до Дніпропетровського монтажного коледжу. А після його закінчення – до Дніпропетровської державної будівельно-архітектурної академії.

Сергій не одружений, і після чемпіонства увійшов до кагорти завидних наречених Дніпропетровщини. Тож дівчата, не прогавте свій шанс!

Важко повірити, але чемпіон світу зізнався, що вперше в житті підняв пудову гирю лише два роки тому і з тих пір «захворів» ними. Результати, як у казці, начали приходити одразу.

У 2014-2015 роках вiн стає переможцем та призером обласних сільських спортивних ігор. У квітні цього року стає срібнім призером чемпіонату України з гірьового спорту серед студентів.

Самородка помітили і на початку літа запросили до збірної команди України, яка готувалася до чемпіонату світу серед студентів в угорському місті Печ.

Напередодні змагань до Новомосковського районного фізкультурно-спортивного товариства «Колос», у якому перебував Сергій Кожушко, подзвонили з республіканського спорткомітету і повідомили, мовляв, бюджетних грошей на поїздку до Угорщини немає, якщо хочете брати участь, шукайте спонсорів.

Кинули клич багатьом заможним людям і організаціям, але відгукнулися двоє доморощених – народний депутат України Вадим Нестеренко та піщанський сільський голова Микола Мазниця.

Завдяки виділеним ними грошам, Сергій купив гідну спортивну форму з національними символами кой, квитки в обидва кінці, оплатив проживання в готелі і, звичайно, харчування.

Чемпіонат проходив з 1 по 7 липня. У змаганнях взяли участь команди з 13 країн світу, серед яких визнані лідери світового гирьового спорту – команди Росії, Беларусі, Казахстану, Німеччини, Італії та інші.

Чемпіонату світу з гирьового спорту в Угорщині

Чемпіонату світу з гирьового спорту в Угорщині

Змагання проходили на гирях вагою 24 кг з так званим довгим циклом – гиря береться на груди і поштовхом фіксується вгорі. У своїй ваговій категорії  (2-а найлегша вага, 65 кг) Сергій Кожушко зробив 72 підійми за 10 хвилин і виграв звання чемпіона світу, випередивши суперників з Італії та Росії.

Згідно паралельного заліку він автоматично здобув звання Чемпіона світу серед аматорів, Чемпіона Європи та Угорщини.

Вітаємо нашого земляка з гучною перемогою!

Хотілося б щиро подякувати народному депутату України Вадиму Нестеренку та правлінню благодійного фонду «Твій рідний край», піщанському сільському голові Миколі Мазниці за надану фінансову підтримку, завдяки якій відбулась поїздка та близкучий виступ Сергія Кожушка на Чемпіонаті світу з гирьового спорту серед студентів.

Олег ШЕВЧЕНКО,
голова Новомосковського районного ФСТ «Колос»

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *