День українського кіно
Книги оживають на екрані!
Українське кіно – перлина національної культури, вияв нашої національної ментальності, вміння відтворити красу життя в кінематографії. Україна пишається іменами, які знає весь світ, – О. Довженко, С. Параджанов, І. Миколайчук, А. Бучма, Л. Биков, Ю. Іллєнко.
Ці імена викликають захоплення не одного покоління, титрами проходять крізь усе життя народу, несучи потужну енергетику, сконцентровану в геніальних картинах.

Перегляд «Книги оживають на екрані»
Напередодні Дня українського кіно, який відзначався цьогоріч 10 вересня, Юр’ївська ЦРБ запросила своїх відвідувачів на перегляд «Книги оживають на екрані». Працівники бібліотеки розповіли, що перше українське кіно зняли у 1896 році в місті Харкові, а першим оператором кіно був фотограф Альфред Федецький. Королевою екрану дореволюційного кіно була Віра Холодна, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі. А у 1928 році в Україні відкрили Київську кінофабрику, яка згодом була названа на честь Олександра Довженка.
Зацікавлені глядачі із задоволенням переглянули кадри фільмів українського кінематографу – «Тіні забутих предків», «Лесная песня. Мавка» та поринули у світ віртуальних образів.
Шанувальники літератури познайомилися з героями улюблених книг, які ожили на екрані. З цікавістю присутні слухали розповідь про історію екранізації творів, про кумедні, а іноді й містичні випадки на знімальних майданчиках. Присутні взяли активну участь у мультимедійній вікторині «Книга в кадрі».