• Освячення поклінного хреста
    Освячення поклінного хреста
    Освячення поклінного хреста

Життя в Христі

Хрестовоздвиження в Новомосковську

Віднедавна Новомосковськ може вважатися захищеним від злих сил з усіх п’яти основних в’їздів до міста. П’ятий поклінний хрест у кінці вулиці Зіни Білої був поставлений та освячений в день християнського свята Воздвиження Чесного Хреста Господнього.
Нову святиню встановлено місцевою владою за підтримки міських депутатів Михайла Барсука та Олексія Фрейдіна з ініціативи городянина Юрія Приткова.
Поклінний хрест

Поклінний хрест

У присутності великої кількості прихожан, представників міської влади та духовенства чин освячення здійснив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. Як передбачає традиція, при хресті була здійснена божественна літургія, святиню окропили святою водою, в небо злетіли близько десятка білих голубів. Після завершення церемонії на її учасників чекав святковий стіл з ароматним кулішем, приготованим головою квартального комітету Світланою Скотаренко і місцевою мешканкою Іриною Бондаренко.
Як розповів нашому кореспонденту голова міської організації Опозиційного блоку Олександр Іванов, перший поклінний хрест на в’їзді в Новомосковськ з боку Дніпропетровська планувалося встановити в 2010 році, але цьому перешкодив тодішній мер Віктор Літвіщенко. Тому хрест встановили з боку Павлограда на землі, що належить Новомосковському району. А хрест з боку Дніпропетровська все ж з’явився, але вже в 2012 році. Потім у минулому, 2015-му році, з ініціативи Опозиційного блоку хрести були встановлені з боку вулиці Спаської та з боку Харкова. Перші два хрести були виготовлені на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», третій і четвертий – на «Інтерпайп НМТЗ», чий директор Юрій Антипов з самого початку активно підтримував цей почин. Нарешті останній, п’ятий хрест, виготовило підприємство «Агротехсервіс», керівник якого Володимир Бобик у числі інших отримав подячну грамоту від владики Іринея.
У встановленні п’ятого поклінного хреста взяли активну участь обласні депутати Михайло Березюк та Олександр Барсук, а також депутат міськради Михайло Барсук та голова фракції “Опозиційний блок” Олексій Фрейдін.

Сергій ВЕРЬОВКІН

Tags :

Немає коментарів

    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *