• Народний депутат Вадим Нестеренко
    Народний депутат Вадим Нестеренко
    Народний депутат Вадим Нестеренко

Позиція депутата

Вадим Нестеренко: «Не хочу мати нічого спільного з цими кримінально-політичними розбірками»

– Вже більше місяця триває конфлікт навколо фермерського господарства «Дар» у Попасному. Ви ніяк не коментували цю ситуацію. Хотілося б дізнатися Вашу позицію щодо цього питання.

– Конфлікт у Попасному – це огидна ситуація. Коли між собою конфліктують фермери, яких і без того небагато, і конфлікт набуває таких потворних форм, як у Попасному, це взагалі за межею розумного. Всі ці автомати, загрози «стріляти на поразку», ситуація, коли все село живе в напрузі – це дикість. Сьогодні фермерські господарства потрібно будувати, допомагати їм, а не рвати на шматки, не втягувати в афери і протистояння.

І це ж не лише в Попасному. Щодня надходить інформація про захоплення врожаю в тому чи іншому регіоні, про махінації з реєстрами, рейдерство. На жаль, ця хвороба охопила майже всю країну. Але хворобу не лікують, навпаки, на ній виростають люди, які використовують ситуацію, щоб «зробити політику» або просто заробити грошей, користуючись безграмотністю фермерів.

Що стосується моєї позиції щодо конкретної ситуації в Попасному. Не встиг цей конфлікт з’явитися, як від відомого вам Гайворонського та його співтоваришів, до числа яких входять і Літвіщенко, і Гуртовий, й інші персонажі, одразу в мою адресу полилися наклеп і безпідставні звинувачення.

Чому це відбувається – для мене абсолютно очевидно. Гайворонський не приховує, що він збирається йти у Верховну Раду, відповідно, я його конкурент. Тому він усіма силами хоче зробити з себе, нібито, героя, а з мене зробити всесвітнє зло. І це прямо підтвердив раптовий візит до Новомосковського району лідера «радикалів» Ляшка, який відкрито продемонстрував, що почався його осінній передвиборний тур. Він каже селянам, цитую за стенограмою його виступу: «…коли я допомагаю вам, я у відповідь розраховую на вашу підтримку, що ви будете голосувати за «Ляшка в президенти», і за радикальну партію в парламент». У селян – горе, а в них – «політика».

Гайворонський і його люди всіляко втягують мене в конфлікт навколо господарства покійного Дарадуди. Але я не хочу і не буду учасником цього конфлікту, на жодному боці. Перш за все тому, що цей конфлікт не політичний, а правовий, він може бути вирішений тільки у правовому полі. А всі ці Гайворонські роблять із ситуації брудну «політику», і реалізують її за брудним лекалами: знайти образ ворога, з себе зробити образ захисника, прикрити себе модними патріотичними гаслами, прикритися патріотичними силами, на кшталт Правого сектора. Щоправда, тепер уже всім відомо, що заяви Гайворонського про те, що в селі знаходиться Правий сектор – нахабна брехня.

Про ситуацію в Попасному мені відомо, що і поліція, і прокуратура зайняли активну позицію – розпочато слідство, поліцейські охороняють громадський порядок у селі, прокуратура наклала арешти на спірне майно. Щоправда, мені знову ж таки не дуже зрозуміла позиція Гайворонського, який забороняє сім’ї Дарадуди співпрацювати зі слідством, як про це публічно заявив слідчий.

І якщо в мене є претензії до правоохоронців, то тільки в одному питанні – чому вони допускають перебування в Попасному невідомих людей у масках і з бойовими автоматами? Зрештою, є офіційні батальйони при МВС, є поліцейський спецназ, а ця махновщина з невідомими автоматниками до добра не доведе.

– Добре, є друга сторона конфлікту – фермер Кузнєцов, якого слідство теж офіційно вважає постраждалою стороною, як і Дарадудів. Гайворонський активно розпускає чутки про те, що Ви йому допомагаєте. Це так?

– Чому Гайворонський так каже, я вам вже пояснив, і в цьому питанні час все розставить на свої місця. Але я не просто за цим спостерігаю. Я дав доручення, весь публічний наклеп Гайворонського щодо мене документується, насамкінець буде позов, за свої слова йому доведеться відповідати в суді.

Що стосується Кузнєцова, він дійсно приходив до мене, він звертався до людей із моєї команди. Скажу коротко – я йому відмовив у будь-якій допомозі.

– Чому? Це з Вашого боку своєрідна помста Кузнєцову за той старий конфлікт, який, кажуть, був між вами років десять тому?

– Знаєте, те, про що ви питаєте, це все в далекому минулому, я не хочу в цьому копатися. Справа зовсім в іншому. Якби він прийшов до мене до того, як почався цей брудний конфлікт, можливо й самого конфлікту б не було. Я б йому розповів про те, що нинішній закон про спрощену реєстрацію бізнесу і майна – це подарунок для аферистів і шахраїв. І що тричі потрібно бути уважним, укладаючи договір і працюючи з реєстрами.

До речі, коли цей закон обговорювався і приймався, я неодноразово виступав проти нього, підкреслював, що це поганий закон, як наприклад і «закон Савченко». І я за цей закон не голосував. А ось радикали на чолі з Ляшком цей законопроект підтримали. Будь-хто може зайти на сайт ВР, подивитися, як вони голосували за законопроект 835-VIII, і побачити, що саме Ляшко був співавтором цього закону.

Ось як виходить – спочатку вони приймають такі закони, а потім бігають по всій країні і роблять вигляд, що борються зі злочинністю та рейдерством.

Хоча Кузнєцова мені по-людськи шкода. Уявіть собі, що людині продали квартиру, вона заплатила гроші, оформила угоду в нотаріуса, за реєстром стала власником. А наступного дня виявилося, що ця квартира вже продана ще трьом людям. І коли покупець намагається потрапити до купленої квартири, йому кричать, що він рейдер і виставляють проти нього автоматників. А людина і гроші втратила, і квартиру. Це не фантастика, це реальна історія, вона багато разів відбувалася й відбувається по всій країні, а сьогодні це рейдерство, завдяки новому закону, активно використовується і щодо фермерських господарств.

Моя порада і фермерам, і просто селянам, які можуть потрапити в різні подібні ситуації – у випадку виникнення будь-якого конфлікту на окрузі, звернутися спочатку до мене. Я завжди допоможу тим, хто був несправедливо ображений кимось, але спочатку, природно, сам розберуся в ситуації.

Хочу нагадати, що коли влітку минулого року якісь аферисти спробували відібрати землю одразу в кількох фермерських господарств Новомосковського району, люди звернулися до мене за захистом і я включився. І не було ніяких автоматників, бойових дій, ніхто села в заручники не брав. Я діяв у правовому полі: підключили облдержадміністрацію, прокуратуру, реєстраторів. До речі, і тоді Гайворонський поливав мене брудом, кричав, що за цим я стою. І що? Пройшов рік, запитайте у фермерів – земля залишилася за ними? Так. Ось це і є справжня ціна всім заявам Гайворонського на мою адресу. Гріш їм ціна.

До речі, і в сьогоднішній ситуації сценарій той самий. Знову Гайворонський, звинувачення, скандал. Тільки підсумок, як мені здається, буде не таким оптимістичним. За попередньою версією слідства – обидві сторони потерпілі. Думаю, що обидві сторони і втратять, і господарство буде розірване на шматки. А ось Гайворонський нічого не втратить, а швидше за все буде у виграші.

Вже опубліковано документи, з яких випливає, що Гайворонський забрав у ФГ «Дар» останні гроші – 2,5 млн гривень. І є інформація про те, що Гайворонський на тлі цієї істерики почав укладати договори з не оформленими пайовиками не на господарство Дарадуди, а на своє господарство.

– Тобто, якщо я Вас правильно розумію, Ви в цьому конфлікті займаєте відсторонену позицію?

– Не зовсім так. У самому конфлікті, де вже діють правоохоронці, депутату, якщо він працює не на власний піар, робити нічого. Мої депутатські запити до правоохоронних органів є, і ще раз повторю – цей конфлікт має вирішитися тільки у правовому полі, а не в кримінально-політичному шоу.

Також я обговорюю цю тему і в облдержадміністрації, ми виробляємо алгоритм дій, що дозволять запобігти повтору ситуації, аналогічній попасницькій, в інших населених пунктах області. Ми повинні зробити все, щоб захистити фермерів області від цих правових пасток. Я займаюся й тим, щоб зробити безкоштовну юридичну консультацію для фермерів від нашого фонду «Твій рідний край»: як правильно працювати з реєстрами та укладати угоди, з урахуванням особливостей чинного законодавства.

І з огляду на те, що подібні ситуації зараз йдуть навколо фермерських господарств по всій країні, я маю намір підняти в Раді питання про недосконалість закону про спрощену схему реєстрації, про необхідність його перегляду. Це важливо ще й у світлі вимог МВФ про відкриття ринку землі, адже в результаті недосконалого закону половина селян може втратити землю через махінації навколо реєстрів. А потім до них прийдуть люди з автоматами, назвуться «самообороною фермерів», і викинуть селян з їх землі. Такого розвитку подій допустити не можна.

Tags :

Немає коментарів

    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *