• Начальник Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства В’ячеслав Володимирович Холодний
    Начальник Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства В’ячеслав Володимирович Холодний
    Начальник Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства В’ячеслав Володимирович Холодний

Наші люди

30 років у зрошуваних полів Магдалинівщини

Кажуть, інші стільки й не живуть… А начальник Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства В’ячеслав Володимирович Холодний і живе повноцінно, і керує грамотно, і планів на майбутнє в нього вдосталь.

Народився на Магдалинівщині в с. Очеретувате, в родині сільських інтелігентів: батько –зубний лікар, мама – директор школи. Батьки змалечку прищепили любов до книг, читання, мисливства й рибальства. Після призначення мами на посаду 3-го секретаря райкому партії, родина переїхала до Магдалинівки, де Славік вже закінчував школу. Здійснити свою мрію – стати військовим льотчиком – не вдалося за смішної причини, пов’язаної з любов’ю до полювання. Під час вступних іспитів до льотного училища написав твір за 20 хвилин через поспіх на… відкриття сезону полювання. З усіма наслідками…

Натомість же вибрав спеціальність ще крутіше й вище – пов’язану з космосом. Словом, вступив до Дніпропетровського університету на фізтех – факультет, який готує фахівців для Південмашу. В армії кілька років служив офіцером у військах стратегічного призначення. Там, як кажуть, досхочу наївся авіаційно-космічної романтики – тягнуло на батьківщину, до землі, води, до того ж полювання та риболовлі. Після звільнення приїхав у Магдалинівку, де нещодавно почав працювати абсолютно новий і перспективний напрям – управління водного господарства. Вчорашній ракетник і фахівець із космічних двигунів запропонував себе в якості простого інженера. Природно, взяли. За місяць – уже старший інженер.

За три роки пройшов шлях до начальника відділу та головного енергетика. Молодого перспективного фахівця помітили партійні товариші і забрали на роботу в райком партії, де В’ячеслав Володимирович Холодний три роки набирався неоціненного, як він сам зізнається, життєвого досвіду, в тому числі по роботі з людьми. У 1986 році в Магдалинівському міжрайонному управлінні водного господарства назріла зміна поколінь, і в першу чергу це стосувалося керівництва. Іншої кандидатури на відповідальну посаду начальника управління, крім колишнього його працівника і вже хисткого партійця райкому було не знайти… 4 вересня В’ячеслава Холодного стверджують на посаді начальника Магдалинівського міжрайонного управлінні водного господарства. Відтоді минуло 30 років.

– Зрошувальна система нашого управлiння, куди, крім Магдалинівського, входили Царичанська, Павлоградська та Юр’ївська, створювалася в радянський час і її площа становила близько 36 тис. га, – розповідає В’ячеслав Холодний. – Пiсля реформування сучасна площа зрошувальних земель, яку обслуговує наше управління, становить бiльш 20 тис. га. Нині господарство переживає другу молодість, новий світанок. Ми активно займаємося розширенням зрошуваних земель, відновленням колись законсервованої і, що найголовніше, збереженої мережі, що складається з 22 станцій, 167 насосів та іншого обладнання. Основний показник позитивної динаміки розвитку господарства за останні роки – збільшення використання води для поливу сільгоспугідь району з 700 тис. до 5 млн кубів. Основний приплив коштів також припадає на цей період. Наприклад, у цьому роцi обсяг інвестицій у наше управління становить більше 10 мільйонів. Наступного року – очікується ще більше. Тьху-тьху-тьху, щоб не наврочити.

Головна ж умова залучення іноземних інвестицій в українську аграрну сферу – наявність зрошуваних земель. Тому одним із найпривабливіших, часто відвідуваних закордонними «агрофірмачами» та показово еталонним у цьому сенсі регіоном України є Магдалинівський район. Потенційна потужність обладнання насосних станцій (40 тис. кВт/год) дозволяє зрошувати більше 20 тис. га землі. Нині ж управління, на жаль, поливає майже в 6 разів менше за можливе. «Отже технічного та людського потенціалу в нашому господарстві вистачає з лишком», – запевняє В’ячеслав Володимирович.

Євген ЄВТУШЕНКО

Tags :

Немає коментарів

    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *