Пшениця оживає, соя настає
Дві позитивні тенденції, про які зазначають експерти, вселяють оптимізм і підтверджують факт непотоплюваності українського АПК. Схоже, наших аграріїв «не підводять» як традиційні, так і відносно нові, які не є профільними для України, сільськогосподарські культури.
«Колонія» дає хороший урожай
Експерти зазначають, що в літньо-осінній період була спека й недостатня вологозабезпеченість, тому багато сільгоспвиробників ризикували, посіявши озимі в пізні терміни та в суху землю. Але зима була м’яка, а весна – багата дощами, і ми бачимо, що ситуація з озимими виправилася та є надія на врожай.
Пшениця досить непогано розкустилася та має хороший колос.
Навіть у порівнянні з минулим роком валовий збір зерна буде достатньо високим. Але в найбільшому виграші будуть ті, хто використовував високопродуктивні сорти. До них відносяться озимі сорти «Колонія» та «Дагмар».
Перший із них зайшов в Україну в 2014 році та всього за 2 роки набув величезної популярності серед фермерів (в основному, завдяки високому потенціалу врожайності). Найкращим результатом у минулому році був показник 130 центнерів з гектара: такий урожай зібрали в Житомирській області.
В Україні – «соєвий бум»
Завдяки розширенню посівних площ під сою до рекордних 2,2 млн га валовий збір цієї цінної олійної культури в поточному сезоні очікується на рівні рекордних 3,8 млн тонн. Але й це ще квіточки: в наступному році очікується черговий рекорд – близько 2, 25 млн га площі сівби та 4,2 млн тонн валового збору.
Взагалі, соя для України є переважно експортною культурою. Самі то ми її не дуже вживаємо, а закордонним споживачам вона дуже навіть підходить.
Експерти кажуть, що з цих 3,8 млн тонн порядку 2,2 млн тонн може піти на експорт. Основним покупцем української сої залишається Туреччина, яка закуповує близько 40% від загального обсягу.