Зерно не клеїться, та хліб подорожчає

Можливо, ентузіазм стосовно високого валу зернових дещо передчасний

Тільки нещодавно аграрії завершили збирання пшениці та раділи: урожай цьогоріч досить високий… А переробники взяли та й розвіяли цю радість серйозніше, ніж самі аграрії розсіюють ЗЗР на полях. За їхніми словами, урожай-то високий, а от якість його – дуже низька.

Хліб з низькоякісного борошна

Хліб з низькоякісного борошна

Для отримання якісного борошна зерно пшениці повинно містити клейковини не менше 22%. А цей показник у пшениці нового врожаю – тільки 18-20%.

Це 3-й клас із великою натяжкою. Пшеницю 1 класу в поточному сезоні не зустрічали взагалі.

– Якість врожаю 2016 року значно гірша за попередній, – нарікає експерт, начальник відділу готової продукції компанії «НОВААГРО» Михайло Тюляков. – На продовольчу пшеницю 2 і 3 класу припадає лише 20-25% від загального валу, а все інше – фуражна пшениця.

Також можу відзначити, що в зерні врожаю 2016 року багато пшениці з підвищеним показником пророслих зерен, що також зробить негативний вплив на такі характеристики, як кількість і якість клейковини, число падіння та білизну готової продукції.

Збір пшениці

Збір пшениці

За словами агропромислового експерта Дениса Марчука, восени хліб може подорожчати майже на 20%, і ціна на буханець хліба зросте до 10 гривень.

У той же час на світовому ринку зафіксована найнижча вартість пшениці за останні 10 років.

Обвал цін на пшеницю пояснюється хорошими перспективами врожаїв в основних країнах-експортерах, включаючи Австралію, Канаду, Росію і США. Як відомо, левову частку експортної виручки України отримує саме за рахунок продажу зернових, тому обвал цін на пшеницю загрожує проблемами з курсом гривні.

З початку сезону в Україні перероблено 37,8 тис. тонн цукрових буряків. В результаті вироблено 3,87 тис. тонн цукру.

Зараз аграрії приступили до збирання соняшнику. За даними Мінагропрому, в цьому році врожайність на 3% перевищує середню за 5 попередніх років.

А ось що стосується картоплі, то українські аграрії запевняють – відмінного врожаю в цьому році не бачити. Причиною стали погодні умови: суха весна і спекотне літо. Тому варто очікувати підвищення цін на цей овоч.

Вікторія СИМОНОВА

На Дніпропетровщині розпочалися роботи з прибирання пізніх зернових культур: проса і гречки. Просо зберуть з більш ніж 12 тис. га, гречку – з 3,5 тис. га.

– Нещодавно аграрії завершили збирати ранні зернові. Цього року область отримала хороший урожай цих культур – понад 2,3 мільйона тонн. Зараз фермери взялися за збір пізніх зернових. Їм сприяє сонячна погода, – розповів начальник управління агропромислового розвитку Дніпропетровської ОДА Вадим Удовицький.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *