Вісті з полів

Екстремально пізня сівба

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, на даний момент в Україні валовий збір зернових склав близько 46,7 млн тонн з площі 11, 4 млн га при врожайності 40,9 ц/га. Врожай дещо поступається показнику минулого року (на 545 тис. тонн).

Зараз аграрії продовжують сівбу озимих культур. Засіяно 4,8 млн га (це 66% від плану).

У тому числі пшеницею – 4,4 млн га, житом – 135 тис. га, ячменем – 299 тис. га.

Однак експерти галузі прогнозують не дуже гарні показники по майбутньому врожаю. І нарікають на те, що через проливні дощі в багатьох регіонах України, аграрії можуть залишити незасіяними 500 тис. га орних земель.

У департаменті сільського господарства Гідрометцентру України так і кажуть:

– На жаль, перспективи дуже похмурі. Існує висока ймовірність того, що 15-20% земель не будуть засіяні. А вони були призначені під пшеницю.

Справа в тому, що при температурі повітря нижче норми, потрібно 5-7 днів, щоб грунт підсох, і можна було продовжувати роботи. В минулому році в нас була пізня сівба, а в цьому році у нас екстремально пізня сівба. А небезпека в тому, що пізні посіви, як правило, слабкі й менш стійкі до зимових температур. Залишається тільки сподіватися, що листопад і грудень виявляться дуже теплими.

Ганна ЛИСЕНКО

Тим не менш

– Цьогоріч зернові на Дніпропетровщині вродили на славу, – каже начальник управління агропромислового розвитку Дніпропетровської ОДА Вадим Удовицький. – Наші аграрії зібрали більш ніж 2,3 мільйона тонн ранніх зернових. Зараз кипить робота на полях із пізніми зерновими: на складах вже зберігається майже 800 тис. тонн цих культур. Завершено роботи з просом і гречкою: зібрано 22,5 тис. тонн проса та 2,6 тис. тонн гречки. Роботи зі збирання кукурудзи виконали майже на 70%.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *