В Україні рибний ажіотаж?

 

Держрибагентство зазначає, що з січня по вересень у деяких областях України значно збільшився вилов риби в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року.

Показники зростання демонструють Рівненська, Полтавська, Херсонська, Дніпропетровська (в 1,7 рази (!)) і ще ряд областей. Аналізуючи показники вилову по окремим видам риб, фахівці зазначають, що вони виросли серед прісноводних видів риби: краснопірка, судак звичайний, короп, карась срібний. Негативну динаміку вилову показали рослиноїдні види риб, сом і рибець. У Держрибагентстві кажуть, що аквакультура та рибне фермерство показують позитивну динаміку, однак Україна має природний потенціал до того, щоб ці показники були вищими в рази.

Втім, згідно з іншими джерелами, в структурі українського рибного господарства в 2015 році аквакультура зайняла всього 24%, або 22 тис. тонн. У грошовому еквіваленті це 170 млн грн. В цілому кількість виробників аквакультури в минулому році впала на 10%. А за неофіційною інформацією, ще 30% учасників ринку пішло працювати в «тінь» через різке зростання вартості оренди землі в кінці 2014 року.

Веніамін БАЗЛОВ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *