Цікава подорож

Душа і голос України

Краєзнавчий дитячий клуб «Ріднокрай», який діє при Голубівській бібліотеці-філіалі № 11, відвідав нещодавно місто Підгородне. Голубівку та Підгородне поєднує річка Кільчень і давнє козацьке минуле.

Знайомство розпочалося екскурсією до історико-краєзнавчого музею ім. Олексія  Коваля. Завідувач музею Лариса Омельченко цікаво розповідала про історію міста. Діти із захопленням розглядали експонати, що нагадують про доісторичні часи, а також про історію життя та побуту населення міста минулого століття і сучасності. На згадку про зустріч Лариса Павлівна прочитала дітям поезії зі своєї збірки «Парубоча колискова».

В центрі кобзарського мистецтва привітно зустріла дітей його голова Алла Ганжа-Родзянко. Вона повела свою розповідь про унікальне явище, що поєднує в собі невичерпну душу, незламну волю, співучий талант нашого народу – кобзарство.

Підгородне – стародавня козацька слобода. Тут жили старшини і воєводи Запорозької Січі. Кобзарі піднімали козацький дух, співаючи про свободу та волю, про щастя і журбу, та й жартівливі пісні – на весіллях та ярмарках.

Підгородне славилося ще й тим, що тут жили чотири майстри з виготовлення бандур. Нащадки та учні підгородненських бандуристів продовжують справу своїх учителів. При центрі відкрито майстерню для ремонту і виготовлення бандур і старосвітських інструментів. Діти побачили заготовки для майбутньої бандури з верби, стародавні інструменти кобзарів, потримали в руках народні  інструменти.

Алла Костянтинівна виконала декілька українських пісень у супроводі бандури, заохочуючи дітей до співу. Продовжують традиції кобзарства в Підгородному ансамбль бандуристів «Калинове гроно», дитячий ансамбль бандуристів «Зоряниці» та дитячий ансамбль хлопчиків-бандуристів «Підгородненські козачата».

На знак шани пам’яті народних гомерів діти поклали квіти до пам’ятного знака репресованому, а згодом реабілітованому бандуристові Івану Савовичу Буту – великому подвижнику кобзарського мистецтва.

Барвистими стародавніми пігородненськими рушниками вітає гостей світлиця, звучить бандура, заохочуючи шанувати й берегти кобзарські традиції на Дніпропетровщині.

Лариса ЄЛАГІНА, завідуюча Голубівської бібліотеки-філіалу № 11

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *