Тиждень психології у Вільненському НВК

«Хороший настрій починається з душі,

…а не з ноги, з якої зранку встали»

Подібні заходи тут – вже традиція. Це цікавий творчий процес, у якому задіяні педагоги, батьки та учні. Кожен бажаючий учень мав змогу проявити свої здібності, нахили, висловити свою точку зору та обґрунтувати її.

Тиждень розпочала лінійка-відкриття «Пізнай себе – пізнаєш увесь світ». Зранку члени учнівського уряду запрошували всіх визначити свій настрій за допомогою «квітки настрою» та відобразити свій настрій за допомогою кольору. Весела перерва «Тренуємо пам’ять» мала на меті створення кращих стосунків, розвиток особистості та, власне, тренування пам’ятi.

Для найменших вихованців ГДВ вихователями було проведено яскраву та пізнавальну арт-терапію «Кольори успіху», під час якої малюки за допомогою різних кольорів програмували себе тільки на успіх та позитивний настрій.

Цікаво пройшла й мозаїка цитат «Добре слово – двері в душу», під час якої були представлені різноманітні вислови про самопізнання, оптимізм, рівність, успіх.

Учні 5-11 класів активно включилися у пізнавальну гру «Слідопити», яка мала на меті активізувати дітей до розумової діяльності, рухової активності, зняття психоемоційного напруження, створення кращих стосунків, розвиток кмітливості.

Для учнів 9-11 класів вчителем було організовано круглий стіл «Ця загадкова наука психологія». Діти зрозуміли, що психологія – надзвичайна наука. Це наука про людську душу. Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя.

Протягом дня учні підготували  фотоколаж «Ми щасливі діти».

Учні 7-8 класів стали учасниками відеотренінгу «Все в твоїх руках», на якому підлітки  продовжували розвивати навички рефлексії та емпатії, почуття поваги до емоційного світу кожної людини, вміння довіряти, сприймати процес навчання як творчу співпрацю з учителем, вчилися формувати навички конструктивного спілкування, групової взаємодії; намагалися краще зрозуміти світ дорослої людини, товаришів, друзів.

Протягом тижня батьки мали змогу отримати консультації з хвилюючих питань щодо виховання дітей, виходу із складних життєвих ситуацій у рамках психологічної лабораторії «Поведінка дітей – віддзеркалення поведінки батьків».

Бібліотекарем Лідіею Шерстюк було організовано бібліотечну альтанку «Жити в мирі з собою та іншими», яка являла собою виставку літератури з психології, на якій учні, вчителі та батьки мали змогу ознайомитись із літературою даного напрямку, порадами психологів щодо гармонійного спілкування і співжиття у колективі однолітків, дітей і дорослих, учнів і вчителів.

Неодмінними супутниками творчого процесу стали гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки. Тиждень психології став справжнім святом для душі.

Олена МАКАРОВА, вчитель психології Вільненського НВК

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *