Смертельна напасть

На планеті звіриний апокаліпсис

Буквально за тиждень у світі зафіксовано 240 спалахів небезпечних хвороб тварин. Про це повідомляє Міжнародне епізоотичне бюро.

Ветеринарні служби республіки Зімбабве зафіксували 13 спалахів ящуру. Високопатогенний пташиний грип виявлено в Бутані та в ПАР. У Намібії спалах хвороби Ньюкасла (куряча чума – Ред.).

Випадки сказу зареєстровано в Казахстані. Вірусна геморагічна хвороба кролів – в Ірландії, в Ісландії – випадок скрепи (почесуха овець – Ред.).

На території раніше благополучних країн відзначені: хвороба Ауєскі (інфекційний бульбарний параліч, псевдосказ – Ред.) в Папуа-Новій Гвінеї та лихоманка Західного Нілу в Панамі.

Нововиявлені спалахи блютангу (катаральна лихоманка овець – Ред.) на території Італії (31), Кіпру (19), Сербії (13), Франції (133) та Хорватії (3).

Африканська чума свиней виявлена в Польщі (4), Україна (6), Росії (2). Також на території Росії було виявлено три спалахи нодулярного дерматиту і один осередок віспи овець і кіз. А ось у Полтавській області після спалаху АЧС знищать понад 723 свиней! Всього з початку 2016 року в Україні зареєстровано 72 випадки АЧС. Вакцини від цієї напасті немає.

Тетяна СОКОЛОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *