Сільське господарство – історія та факти

Людина почала займатися землеробством за 10 000 років до нашої ери! Це Перша сільськогосподарська революція, коли кочівники почали осідати на землі та з’явилися такі культури як пшениця, ячмінь, горох, сочевиця, льон.

Промислова революція спонукала розвиток ефективних аграрних технологій, які привели розвинені країни до Другої сільськогосподарської революції (1700-1900 рр), та в багатьох країнах ця революція не завершилась досі.

bhutanese

А Третю сільськогосподарську революцію називають Зеленою. Вона збіглася з інтенсивним зростанням населення в усьому світі – з’явилися біотехнології, генна інженерія, хімічні добрива, які призвели до більш масового виробництва аграрної продукції.

Цікавинки

  1. Жителі японського села Інакадате вирішили привабити туристів художнім оформленням рисових полів. Щовесни фермери втілюють певний сюжет, використовуючи сорти рису різних кольорів. На полях з’являються традиційні японські образи та більш знайомі всьому світу Наполеон або Мона Ліза. З плином літа рисові картини змінюються в відтінках. Село відвідують сотні тисяч туристів, а потім фермери продають цей рис за звичайною ціною.
  2. Психологічні дослідження показують, що для людини західної культури більш характерні індивідуалізм і аналітичне мислення, а для людини східної культури – колективізм і холістичне мислення. Одна з гіпотез пояснює це дихотомією «пшениця – рис»: якщо пшеницю може успішно обробляти одна родина, то для культивування рису треба об’єднати зусилля великої кількості людей, що й веде до зростання ролі колективу в системі цінностей. Чому б ні? За 12 000 років історії сільського господарства, воно, природно, могло вплинути на менталітет на такому глибинному рівні…
  3. Стародавні ацтеки, крім традиційного землеробства, споруджували на річках і озерах штучні острови – чинампа, де вирощували всі доступні їм культури. Чинампа були повністю регенеративними сільськогосподарськими системами, не потребували поливу, адже мали безпосередній доступ до води, і не завдавали шкоди навколишньому середовищу. Дуже сучасно та в дусі Зеленої революції!
  4. Нові дослідження ДНК довели, що сільське господарство прийшло в Європу разом із давніми переселенцями. Це ставить під сумнів теорію, що сільське господарство було розвинене існуючими в Європі племенами, які до цього займалося полюванням. Вчені порівняли ДНК скелета стародавнього фермера зі скелетами мисливців. Вони виявили, що «фермер» відрізнявся на генетичному рівні від мисливців. Також вони порівняли їхні генетичні профілі з сучасним населенням. Жінка-фермер, як виявилося, народилася в цих місцях, її геном дуже схожий на геном сучасної людини з південно-східної Європи.
  5. Найбільше сільську працю люблять у Бутані, Бурунді та Буркіна-Фасо. Саме в цих країнах найвищий показник зайнятості населення в сільському господарстві – понад 90%. До того ж, Бутан – єдина у світі держава, де своєю головною метою уряд оголошує щастя кожного громадянина; це закріплено в Преамбулі Конституції. Міністерство Щастя було створено Урядом Бутану який вважав за безглузде спиратися на фінансові показники (ВВП) як на рівень добробуту країни. Може, ці дві відомості про країну якось пов’язані між собою?
  6. Вже в недалекому майбутньому може з’явитися така професія, як «Фермер вертикальних сільськогосподарських культур», який буде займатися вирощуванням рослин не на землі, а у спеціально збудованих хмарочосах, посадки в яких розташовуватимуться ярусами. Вже сьогодні у Швеції йде будівництво першого такого хмарочоса.

 

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *