Ще не вечір?!

Спалах зліва, спалах справа

Нові випадки африканської чуми свиней (АЧС) зареєстровано днями відразу в чотирьох областях України.

Буквально за тиждень співробітники ветеринарної служби виявили це вкрай небезпечне вірусне захворювання свиней у Миколаївській, Полтавській, Київській та Харківській областях.

Чотири випадки зараження свиней зареєстровано в селі Калинівка Миколаївській області. До речі, труп зараженої тварини було виявлено за межами населеного пункту на території колишнього асфальтного заводу. В Полтавській області зараженими виявилися три свині з села Бодаква, в Харківській – 2 свині з села Петрівка.

Але найбільше поголів’я покосила АЧС у Київській області – 35 випадків!

Чума розгулялася на підприємстві «Маруна Нью», розташованому в селі Соколівка Васильківського району. За попередньою інформацією, всього на підприємстві «Маруна Нью» утримується близько 6,3 тисячі голів свиней. Фахівці ветеринарної медицини визначили зони епізоотичних вогнищ, захисту і контролю та вживають заходи щодо недопущення поширення захворювання.

Ганна ЛИСЕНКО

Тривожні цифри

Всього протягом 2016 року в Україні зареєстровано 64 спалахи АЧС. В Одеській – 17, у Миколаївській – 12, у Полтавській і Харківській областях – по 6, у Сумській – 5, у Волинській та Кіровоградській – по 4, в Рівненській – 3, в Чернігівській – 2, в Житомирській, Чернівецькій, Черкаській, Хмельницькій і Вінницькій областях – по 1 випадку. Дніпропетровської області, на щастя, в цьому чумному списку немає.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *