На день міста Новомосковськ отримає подарунок, що не має аналогів в Україні

Народний депутат Вадим Нестеренко є ініціатором благодійного фонду «Твій рідний край», який об’єднує представників соціально відповідального бізнесу нашого регіону

Народний депутат Вадим Нестеренко

Народний депутат Вадим Нестеренко

Вадим Григорович дав інтерв’ю нашому виданню в розпал активної підготовки до святкування Дня міста Новомосковська.

– Вадиме Григоровичу, ваш фонд братиме участь у підготовці та проведенні заходів до 440-річчя міста Новомосковська?

– Безумовно. На сьогоднішній день наш фонд «Твій рідний край» бере участь десь у 4-5 значущих проектах програми Дня міста. Якісь проекти ми ведемо самостійно, в інших – у фонду є партнери та співорганізатори.

Мені здається, що в Новомосковську потрібно активно впроваджувати традицію, яка з’явилася в обласному центрі при мері Куліченко, коли до дня міста місцевий бізнес робив городянам конкретні подарунки – відкривав знакові об’єкти будівництва та інфраструктури, проводив вагомі культурні заходи.

Наш фонд готує до свята незвичайний подарунок городянам.

пам’ятник «Літак» в Новомосковську

пам’ятник «Літак» в Новомосковську

На місці старих рекламних щитів на центральному дорожньому кільці міста навпроти пам’ятника «Літак» з’явився суперсучасний інформаційно-рекламний комплекс, який не має за своїми масштабами аналогів в Україні.

Якщо говорити про те, що головне в сучасному світі – це інформація, то цей комплекс стане функціональним і корисним джерелом інформації для городян у повсякденному житті.

Він включає в себе годинник, календар, термометр, біжучий рядок, перший у країні круговий інформаційний телевізійний екран, можна показувати хоч футбольний матч, хоч рекламну або будь-яку іншу інформацію. Водночас цей комплекс освітлений художньою внутрішньою підсвіткою, тож він ще й освітлює дорожнє покриття неподалік.

Ми хочемо закласти новий тренд про те, що до нашого міста повинні приходити найсучасніші інноваційні технології, і бізнес повинен активно в цьому процесі брати участь.

Центральне дорожнє кільце Новомосковська

Центральне дорожнє кільце Новомосковська

І місце для розміщення цього комплексу обрано не випадково – центральне дорожнє кільце міста, яке бачать не лише всі городяни, а й весь проїжджаючий транзитний транспорт. Цей комплекс може стати ще одним візуальним символом міста.

– Дуже хочеться подивитися, як це буде працювати…

– Всім хочеться. Завдання перед проектувальниками та електронщиками ми поставили дуже амбітні. Комплекс ми відкриватимемо ввечері в п’ятницю, напередодні Дня міста, тоді й подивимося.

Другий напрямок нашої участі в святі – розвиток традицій європейських міських заходів.

Ми вже спробували формат фестивалю вуличної їжі в різдвяному містечку, і цей формат припав до душі городянам. На день міста готуємо щось схоже, але в ще більш цікавій подачі.

Це буде етнофест – спільний подарунок Новомосковську від нашого фонду і компанії Інтерпайп, із якою ми спробували спільно попрацювати у процесі підготовки Дня металурга, і вийшло непогано.

Титульний вечірній концерт святкового дня

Титульний вечірній концерт святкового дня

Об’єднуючи організаційні та фінансові ресурси, все можна зробити значно масштабнішим і цікавішим. А ось титульний вечірній концерт святкового дня – це подарунок городянам безпосередньо від фонду «Твій рідний край».

– Схоже, що цьогоріч День міста новомосковцям сподобається. Ну, а для бізнесу в чому інтерес у таких витратах заради міського свята?

– Я глибоко переконаний у тому, що будь-який бізнес – великий він чи малий – від самого початку повинен бути соціально-активним, брати участь у житті міста, міської громади, у вирішенні міських проблем.

І тут питання не в тому, щоб мірятися у витратах, питання в тому, щоб з урахуванням своїх можливостей кожен брав участь у таких проектах, щоб це стало нормою, а не винятком. Але якщо ти хочеш, щоб таке ставлення бізнесу та громади стало повсякденною нормою, ти першим повинен показувати приклад у соціально-значущих ініціативах, задавати високу планку.

Говорячи про Новомосковськ, мені здається неправильним те, що деякі городяни та міські чиновники звикли до думки, що наше місто якась «окраїна Дніпропетровська». Ми живемо тут, але їздимо до обласного центру не тільки на роботу, а й на свята, махнувши рукою на культурні традиції рідного міста.

Так бути не повинно. За європейськими мірками Новомосковськ може та повинен бути самодостатнім містом, у Європі аналогічні за кількістю населення і потенціалом міста стають основами цивілізації та культури.

Європейці вміють і працювати, і відпочивати, і святкувати.

Ось я й хочу допомогти підняти планку наших міських свят до європейського рівня.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *