Готуємося до зими

Осінні помилки

Підготовка ділянки до зими – справжній марафон, адже встигнути потрібно так багато! І в цьому поспіху ми часом робимо багато зайвого та проводимо багато садових заходів не найраціональнішим способом.

Помилка № 1. Побоялися пізно посадити саджанці та цибулинні

Не секрет, що придбати вподобані сорти непросто. Багато хто купує їх поштою. Але буває, що замовлення приходить занадто пізно: вже й морозець прихопив, а то і зовсім сніжок випав. Багато хто намагається зберегти посадковий матеріал у погребі до весни. А боятися не треба! Треба садити їх у відкритий грунт. Якщо є сніг, його потрібно просто згребти. Якщо земля промерзла тільки зверху, але копнути можна, сміливо садіть. Також сміливо аж до перших чисел грудня можна висаджувати дерева, чагарники і багаторічні квіти. А якщо пощастить (не трапиться великих морозів), то цибулинні можна висаджувати навіть у грудні.

Помилка № 2. Неправильно обрізали дерева та чагарники.

Дуже багато садівників прагнуть виробляти велику обрізку, в тому числі формуючу, саме восени. Мовляв, навесні не вистачає часу, а дерева вже сплять – так само, як і навесні. Але, якщо у плодових дерев ніяк не опадають листя, хоча вже випав сніг, значить, вони ще тільки готуються до зимового сну. В цьому випадку рання обрізка може порушити природний імунітет. Тому восени краще обрізати лише сухі, хворі та зламані гілки (санітарна обрізка).

А ось що дійсно зробити необхідно, так це очистити стовбури від лишайників, закрити дупла й місця розломів, наприклад, за допомогою монтажної піни.

Помилка 3. Не побілили плодові дерева та не захистили їх від мишей.

Навесні побілка лише ускладнює повітропроникність кори. А ось без осінньої побілки на деревах утворюються морозобоїни, оскільки вночі стовбури сильно остигають, а вдень нагріваються на сонці. При цьому білити стовбури потрібно досить високо, до розвилок головних гілок, краще – побілкою з домішкою латексної фарби, яка набагато довше тримається.

А для захисту від мишей стовбури обв’язуються на висоту 1-1,3 м руберойдом. А якщо і від зайців – то ще й дрібнопористою сіткою. Такий ствол білити вже не потрібно.

Даша ДАЧНИЦЯ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *