• Етнофестиваль у Юр`ївці

На Петриківщині розквітнув дивоцвіт-2016

На Петриківщині розквітнув дивоцвіт-2016

У вересні 2016 року Петриківка приймала небувалий за масштабами та культурним розмахом IX міжнародний етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт», Фестиваль був започаткований у 2008 році и вже став своєрідним брендом Дніпропетровщини. З кожного району області з’їхалися люди, щоб продемонструвати свої надбання, показати особисті традиції.

Ярмаркували і юр’ївчани. Юр’ївський район на фестивалі був представлений експозицією «І ростила мати, і навчала мати».

Господиня Неля Шеменьова показала майстер-клас із вишивки хрестиком. Школярі з Дніпра замилувалися роботою майстрині та із задоволенням спробували вишивати самі. Оксана Товста навчала охочих в’язати крючком. Мати і донька Тамара Фесенко та Олександра Ластовка поділилися своїм вмінням плести різні вироби з газетної лози. Зачарували гостей роботи з бісеру Варвари Турчан, вишиті гладдю рушники Валентини Кисельової, розмаїттям кольорів привертали до себе рушники Любові Піскун. Щире захоплення викликали вишиті роботи Марії Володько, Світлани Петровської та Євгенії Кравець. Гості ярмарку охоче купували ляльки-мотанки Ліни Міхальової та текстильні ляльки Тетяни Сердюк. Запам’ятали покупці й нашого пасічника Івана Лелеку. Його продукція викликала особливу увагу – солодкий мед із горіхами продавався, як гарячі пиріжки.

Та мабуть особливо сподобалися відвідувачам ярмарку наші інсталяції, біля них шикувалися черги, щоб сфотографуватися. На столі в хатині красувалися хлібобулочні вироби, виготовлені майстрами з ДНЗ «Юр’ївське ПТУ». Офіційну делегацію на чолі з головою Дніпропетровської обласної ради зустріли під звуки Гімну Юр’ївського району у виконанні Дмитра Зражевського. На згадку про юр’ївську громаду гостям вручили сувеніри.

Щедрість і гостинність Петриківського краю та всієї Дніпропетровщини запам’яталися гостям фестивалю надовго.

Ольга Касянчук, завідуюча відділом Юр’ївської ЦРБ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *