• Розвозка львівського сміття

Крізь призму сміття

Іноді, щоб зрозуміти, що відбувається, потрібно подивитися на це з незвичного ракурсу

Якийсь окремий факт несподівано стає тим збільшувальним склом, через яке можна роздивитися всі залаштунки влади.

Ви напевно вже чули про «блукаюче» львівське сміття, 25-тонні фури з яким борознять дороги України із заходу на схід і назад. Давайте придивимося до теми пильніше. Є така партія – «Самопоміч», є в неї вождь – Садовий, який у вільний від політики час більше 10 років підробляє мером міста Львова.

У столиці Галичини, як і в будь-якого українського міста, є сміттєва проблема. До речі кажучи, легко перекидаються паралелі з колишнім мером Новомосковська Літвіщенком. Пам’ятаєте незаконне Кулебівське звалище, яке Літвіщенко плекав і пестив, оскільки на ній заробляли всі, кому не лінь? Так ось у Новомосковську влада помінялася, звалище не просто закрили, а й активно ведуть його рекультивацію. А у Львові влада не змінилася, і тамтешнє Грибовицьке звалище (офіційно закрите з 2010 року) цьогоріч стало джерелом великого скандалу. На ньому почалася пожежа, загинули чотири рятувальники. Звалище таки, хоч і не до кінця, але закрили. І перед Садовим стало питання – куди дівати львівське сміття?

Хоча назва партії «Самопоміч» передбачає, що свої проблеми, тим більше, якщо ти сам їх і створив, кожен повинен вирішувати самостійно, львівський мер зажадав допомоги у всієї країни. І смердюче, з підозрою на забрудненість тифом і радіоактивними відходами, сміття поїхало по країні. Дніпропетровський мер Філатов погодився прийняти 10 тисяч тонн, хоча в обласному центрі немає повноцінного полігону ТПВ, є банальне звалище. Громадськість обурилася і змусила мера розірвати договір зі Львовом. Кривий Ріг відмовив, Миколаїв відмовив. Після чого сміттєві фури таємно ночами стали скидати сміття в Синельниково. Прогнали. Тепер фури помічені в Царичанці.

Сама по собі розвозка львівського сміття – це величезна екологічна та корупційна проблема. Собівартість транспортування тонни сміття в Дніпропетровщину – понад 1,5 тисячі гривень, сплачує це марнотратство бюджет. Швидше за все, половина сміття просто викидається на закритому львівському полігоні і в довколишні лісопосадки та яри.

А я вперше лягаю спати спокійно, знаючи, що в новомосковську Кулебівку сміття Садового не потрапить, хоча він пропонує найкращі ціни. Слава богу, що мером у нас не Літвіщенко.

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *