Дивно, та факт

Земельна міна уповільненої дії

Україна входить до десятки країн за обсягом сільгоспплощ, які контролюють іноземні інвестори

Загальна площа сільгоспугідь, що знаходяться під контролем іноземного капіталу, становить в Україні 2,4 мільйона гектарів. Для довідки: загальна площа сільськогосподарських угідь – 42,7 млн га.

Лідерами цієї десятки є Демократична республіка Конго, Папуа-Нова Гвінея та Російська Федерація.

– Надзвичайно актуальним є питання прозорості: способи, методи і шляхи, які використовувалися (іноземними громадянами – ред.), щоб зосередити у своїх руках величезні площі надзвичайно родючих земель, – зазначив експерт Національного екологічного центру України Михайло Амосов.

Але поки наших експертів хвилює тільки питання прозорості, науковий співробітник Німецького інституту глобальних досліджень і країнознавства GIGA доктор Керстін Нольте бачить іншу небезпеку.

– Ми помічаємо, що все більша кількість сільськогосподарських земель переходить до рук інвесторів, і що ці землі все частіше й інтенсивніше обробляються та використовуються для вирощування сільськогосподарських монокультур – зерна, цукрового очерету, культур для пальмового масла. Є ймовірність, що в найближчі роки цей процес набуватиме все більш загрозливого характеру для місцевих громад.

Вікторія СИМОНОВА

Цифра

1100$ за гектар – така зараз оціночна вартість сільськогосподарських земель у середньому по Україні. За оцінками експертів, до 2020 року вона може зрости вдвічі та скласти 2755$ за гектар.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *