До свята рідної мови

Вивчати, любити, плекати

Щороку 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, бо вважається, що саме з нього почалася писемна українська мова.

Панас Мирний говорив: «Найбільше й найдорожче добро в кожного народу – це його мова. Ота жива схованка людського духу. Його багата скарбниця, в яку народ складає і своє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування». Ми живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні для нашої держави часи.

Тож недаремно 9 листопада учні нашої школи під керівництвом учителів української мови та літератури Тетяни Молодчини та Оксани Руденко долучилися до святкування Дня української писемності та мови. Як і завжди, для учнів початкових і старших класів провели І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені славетного мецената Петра Яцика. Після написання конкурсних робіт вчителі та учні школи долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту на тему «Україна на зламі тисячоліть». Незважаючи на допущені помилки, головне, що всі присутні прониклися даною темою та усвідомленням єдності нашого народу.

Завершився наш день вікториною «Знавці рідної мови» – учні 7-11 класів проявили свої знання з української мови та показали командний дух.

Тетяна МОЛОДЧИНА, зам. директора з НВР Василівського НВК

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *