День знань у різних країнах світу

Минуло літо, і як би давно ми не скінчили школу, якийсь усталений з дитинства «внутрішній компас» підказує, що ось він, починається, – трудовий рік

Школярі

Школярі

До того ж, переживаємо збори до школи знову і знову зі своїми дітьми чи онуками. В Україні День знань – дуже урочисте свято.

Навіть ті, хто не любить школу, з радістю йдуть туди 1 Вересня – уроків немає, погода гарна, ніщо не псує святкового настрою!

А тим часом, у багатьох країнах світу навчання почалося вже давно, і абсолютна більшість дітей не має таких довгих канікул, як у нас. Як стартує навчальний рік у різних країнах? Ми знайшли такі цікаві факти.

Німеччина

У Німеччині з Днем знань пов’язана майже 200-річна традиція «підсолодити» дитині шлях до школи. Першокласник отримує не букет квітів для вчительки, а конусоподібний пакет із солодощами.

Школярі Німеччини

Школярі Німеччини

Німецькою це звучить як «schult ute» (шультюте), що дослівно означає «шкільний кульок». Напередодні свята батьки самі або разом із дітьми майструють цей конусоподібний пакет, прикрашаючи його, та кладуть туди солодощі, маленькі подарунки, канцтовари.

Вже сидячи за партою, першокласники розгортають яскравий шкільний пакунок і дивляться, чим цікавим його наповнили батьки.

Канада

У Канаді та багатьох школах США 1 вересня діти не йдуть до навчального закладу – вони святкують разом із батьками не День Знань, а останні дні літа.

Перший понеділок вересня називається Днем Праці – Labor Day, що є своєрідним аналогом радянського 1 Травня, – і вважається офіційним закриттям літнього сезону та гучним святом. Школа для всіх стартує наступного дня – у перший вівторок вересня.

Японія

Японські першокласники йдуть до школи взагалі аж на початку квітня, коли починає цвісти сакура. Весна, – вважають у Японії, – це початок нового життя, тому саме час і починати вчитися!

Школярі Японії

Школярі Японії

І вчитися дуже наполегливо, адже канікули настануть лише за 5 місяців. На кінець липня і весь серпень оголошується перерва. Наступні канікули – у грудні, після чого навчання триває до самого березня.

Іспанія

В Іспанії початок нового навчального року проходить зовсім буденно. Жодних урочистих лінійок, букетів гладіолусів і напутніх промов.

Школярі Іспанії

Школярі Іспанії

Діти просто приходять у цей день до школу і одразу відправляються на свої перші уроки. Зате, в іспанських школах немає щоденників, і навіть взагалі оцінок – як у зошитах, так і за відповіді у дошки! І якщо батьки не вважають за потрібне дізнатися про те, як навчається їхня дитина, про успіхи або проблеми їм ніхто повідомляти не буде.

Ізраїль

В Ізраїлі перший день навчання – як і в нас, 1 вересня. Проте важка праця в ізраїльських школах починається не одразу.

Адже саме у вересні дуже часто відзначаються традиційні свята: єврейський Новий рік, за тиждень – Судний день, а потім – Суккот (свято збору плодів). На лінійці першого вересня щороку можна спостерігати масштабний політ повітряних куль.

Діти пишуть на повітряних кульках свої побажання та відпускають їх у небо.

Школярі Ізраїлю

Школярі Ізраїлю

Напевно, якісь із цих фактів, на думку дітей, зіграли б на користь їхньої рідної школи, а якісь, навпаки, їм неодмінно захочеться перейняти.

І якщо відмінити оцінки, як в Іспанії, батьки не в силах (і навряд чи «за»), то повчитися в німців у питанні підтримки свого чада в перший день школи – точно непогана ідея!

Tags :

Немає коментарів

    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *