• Різдво

5 фактів про Різдво

  1. Дата Різдва. Біблія не вказує точну дату народження Ісуса, і в ранній християнській церкві ніхто не потрудився відзначати його на протязі століть. 25 грудня було обране Папою Юлієм I вже в четвертому столітті. Незважаючи на це, протягом століть свято практично ніяк не відзначалося. Поки не стало офіційним святом у США в 1870 році (Президент Грант).
  2. Троє волхвів. Євангеліє від Матвія не говорить, скільки царствених гостей зі сходу було, там лише виділяється три з подарунків, які вони принесли.
  3. Сцени Різдва. Авторство вже давно традиційних різдвяних вертепів приписують Святому Франциску Ассизькому. Перші оригінальні різдвяні ясла були створені в місті Grecio в 1223 році. В Євангеліє ж жодні тварини, що ніби то були присутні при народженні Христа, не згадуються.
  4. Різдвяні ялинки. Цей звичай, як вважають історики, зародився в Німеччині на рубежі 1700-х років. А ялинкова кулька насправді – стилізоване райське яблуко. Раніше ялинки на Різдво прикрашали цим фруктом – за аналогією з райським деревом.
  5. Різдвяні листівки. Перші різдвяні листівки були виготовлені в Лондоні в 1843 році.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *