І сам перемагає, й інших навчає

Герой бравурних публікацій нашої газети минулого й позаминулого років, відомий спортсмен-гирьовик, чемпіон світу та Європи Сергій Кожушко з Піщанки (Новомосковський район) двічі став призером чемпіонату світу з гирьового спорту серед професіоналів, який проходив в середині жовтня в грецькому місті Лутракі.

Якщо врахувати, що у світовій першості цього року брала участь рекордна кількість – 300 спортсменів з 20 країн світу, то результат нашого земляка можна кваліфікувати як вельми високий. Сергій завоював одразу дві нагороди – срібну медаль у двоборстві та бронзову в «довгому» циклі. Щоб комусь не здалося це легкою прогулянкою, повідомляємо, що, наприклад, у двоєборстві спортсмен протягом 10 хвилин виконує максимальну кількість поштовхів і ривків двох гир вагою 32 кг кожна. А «довгий» цикл являє собою також поштовх двох гир із положення вису, підняття й фіксація їх на грудях і виштовхування.

Ось що Сергій Кожушко думає про свою участь у світовій першості. «Я дуже задоволений своїм результатом. Адже я не тільки завоював дві медалі, а й виконав норматив майстра спорту. Дуже сподобалася організація змагань, було комфортно. Окремо хочу сказати слова подяки своєму тренеру Олександру Олександровичу Татарчевському, який наставляв мене і в Греції. Його підтримка була для мене дуже важлива. Особлива ж подяка, звичайно ж, усім тим, хто спонсорував нашу участь у чемпіонаті, без кого поїздка до Греції не відбулася б».

Що стосується найближчих планів нашого чемпіона, то вони, виявляється, далекосяжні. Не за горами нові змагання, в яких Сергій Кожушко братиме участь у якості… тренера. Буквально за кілька днів вихованці Сергія, 16-річні спортсмени з його рідної Піщанки, візьмуть участь у чемпіонаті України з «гвардійського ривку» в Кривому Розі. Потім буде ще чемпіонат України з двоборства в Запоріжжі.

– Це не означає, що я, як кажуть, при завершенні спортивної кар’єри, повісив гирі на цвях – ще позмагаюся! Однак вже треба думати і про свою зміну. За учнів хвилююся більше, ніж за себе. А їхнім успіхам радію більше, ніж власним, – говорить молодий «граючий» тренер.

Василь ЧАБАНЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *