І знову про родючість

Інтенсивні технології, які нині активно застосовуються в українському агросекторі, не обмежуються лише використанням високопродуктивної сільгосптехніки, сучасних мінеральних добрив і засобів захисту рослин або використанням насіння, сортові, фізичні та біологічні характеристики яких відповідають найвищим стандартам.

Великого значення також набуває якість основного ресурсу сільгоспвиробництва – землі, й те, наскільки раціонально та ефективно цей ресурс використовується.

Знання фізико-хімічних характеристик ґрунту дозволяє фермеру заощадити значні кошти на добривах, правильно підібрати культуру для вирощування і застосувати найкращі агротехнології, а власнику землі – бути впевненим, що його земля не виснажується. На цьому наголошували учасники Дня відкритих дверей, нещодавно проведеного співробітники агрохімічної лабораторії PrimeLabTech (PLT), яка наразі залишається єдиною сучасною лабораторією в Україні з науковим підходом до аналізу ґрунту й рослин.

Найбільше захід привернув увагу ґрунтознавців і аграріїв – і тих, хто вже користується послугами PLT, і тих, хто лише планує замовляти їх. За підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка аграрного та сільського розвитку» участь у Дні відкритих дверей взяв відомий американський експерт Девід Данн. Він прибув зі штату Міссурі, де при місцевому університеті очолює агрохімічну лабораторію з дослідження ґрунтів.

Девід Данн виступив перед присутніми з лекцією на тему «Роль інтегрованої програми в управлінні родючістю ґрунтів у прибутковому рослинництві» та поділився практичним досвідом співпраці американських фермерів із місцевими агрохімічними лабораторіями.

Національний прес-клуб «Українська перспектива»

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *