• книжкова полиця

Історія очима письменника

Працівники Новомосковської центральної районної бібліотеки (м. Перещепине) запрошують усіх, кому небайдуже минуле та майбутнє України, ознайомитися з новими надходженнями літератури історичної тематики до фонду бібліотеки.

  • Володимир Тиліщак. 1930 У.С.Р.Р. Повстання: Науково-популярні нариси. Події, про які йде мова в цій книзі, досі залишаються до певної міри «білою плямою» в нашій національній пам’яті. Книга ознайомлює з перебігом та особливостями певних повстань і заворушень народної війни у різних регіонах України проти тоталітарного режиму, що тривали і у двадцятих, і у тридцятих роках ХХ століття та вперше відкриває сучасним читачам імена їхніх учасників. Таке видання буде цікавим передусім всім тим, кому небайдуже минуле і майбутнє України.
  • Пантелеймон Куліш. Повість про український народ. Об’єктом Кулішевого розгляду в повісті стали так званий польський, а згодом і російський періоди української історії з кінця ХVІ до початку ХІХ століть. Книга буде цікава для науковців, студентів, широкого кола читачів.
  • Юрiй Сорока. Похід Сагайдачного на Москву. 1618. Мета цієї книги – опис походу гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного і двадцятитисячного корпусу українського козацтва, здійснений спільно з армією польського королевича Владислава Ваза в Московське царство в 1618 році. Польський королевич здійснив спробу захопити московський престол. Не маючи для цього необхідних сил, колеги звернулися по допомогу до запорозьких козаків. За участь у військовій кампанії запорожці висунули низку умов, з якими Польща погодилася. Козацькі загони вихорем пронеслися московськими землями, захоплюючи одне місто за одним на початку осені дісталися Москви. Але штурм столиці так і не відбувся, кампанія завершилася Деулинським перемир’ям.
  • Віктор Авдєєнко. Київський патерик. 17 непростих питань української історії. Ким насправді були літописні поляни? Хто автор «Слова о полку Ігоревім»? Куди поділися хозари і звідки взялися козаки? Чи можна було уникнути татаро-монгольського ярма? Чи мала шанси України стати державою за Богдана Хмельницького і Михайла Грушевського? Про все це – і не тільки – докладно і захоплююче розповідає автор. В цій книзі він взявши на себе сміливість описати деякі сценарії, за якими могли б розвиватися події, якби на найбільш драматичних роздоріжжях української історії обставини склалися б інакше, ніж у реальності.
  • Видатні українці. Культура. Мистецтво. Освіта. У цьому довіднику вміщено дані про життя і творчість діячів культури та мистецтва, просвіти: педагогів, письменників, поетів, художників, артистів, співаків, композиторів та інших, хто зробив значний вклад у розвиток культури і освіти, популяризацію України від найдавніших часів до наших днів.
  • Микола Смоленчук. Смутна доба. В основу роману покладені українські події історії кінця ХVІ – початку ХVІІ століть в період протистояння політичних еліт Московського царства та Речі Посполитої в боротьбі за московський престол, які закарбовані в історії під назвою Смутна Доба. Автор демонструє шлях становлення українського суспільства в епоху середньовіччя, яскраво показує побут та соціальні відносини в середовищах різних культур і народів. Історія пригод, палкого романтичного кохання молодого козака Тимоша і дівчини Долі розкриває широку панораму духовного і культурного життя України…
  • Василь Тракало. Колонія. Через долі багатьох галицьких родин автор показує тернистий шлях українського народу до волі від 1920-х років і до проголошення незалежності України у 1991 році та до сьогодення. Події у творі розгортаються не тільки в Україні, а й у Польщі, Німеччині, Росії, Сполучених Штатах Америки, Канаді.

Провідний бібліограф Новомосковської центральної районної бібліотеки Антоніна Бака

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *