Історичному музею передали «Всевидяче Око»

Фонди Новомосковського історико-краєзнавчого музею імені Петра Калнишевського поповнилися новим експонатом, пов’язаним з історією архітектурної перлини та головної святині Новомосковська – Свято-Троїцького собору.

В минулому номері газети ми писали про ряд артефактів, виявлених під час реконструкції дзвіниці Свято-Троїцького собору, які служителі собору передали в історико-краєзнавчий музей імені Петра Калнишевського.

Про нову знахідку та факт її передачі в музей газеті повідомив клірик Свято-Троїцького кафедрального собору, протоієрей Андрій Москаленко.

– Нова знахідка, яка називається «Всевидяче Око», була деталлю декору фасаду соборної дзвіниці, яку зараз реконструюють. «Всевидяче Око» – алегоричне зображення, що символізує всевідання Боже. Виконана в техніці карбування на мідній пластині», – повідав отець Андрій.

Цікаві відомості про давню святиню доповнив директор Новомосковського історико-краєзнавчого музею Костянтин Мешко.

– Швидше за все, цей символ з’явився на дзвіниці 1888 року, після перебудови собору майстром Олексієм Пахучим. Його можна було побачити над воротами дзвіниці на фото 1990-х років. На жаль, зняту перед початком реставрації пластину після закінчення робіт повернути назад буде неможливо. Вона постраждала від впливу часу та потребує реставрації та музейного зберігання, – підсумував Костянтин Віталійович.

Після реставрації новий експонат можна буде побачити в оновленій експозиції другого залу музею в розділі «Історія присамарських святинь».

Петро МАЛИНЬКО

 

Фото «Полезной газеты»

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *