Іде Великдень світлий по землі

Здебільшого ми знаємо Великдень як Воскресіння Христа – свято, що має церковний зміст. Великдень, як і багато інших свят, став сумішшю християнських та язичницьких традицій, і саме про них говорили наступного дня після великого свята – 29-го квітня в читальному залі центральної міської бібліотеки на Православному діалозі «Іде Великдень світлий по землі».

Невеличке затишне свято влаштували фахівці відділу, провідні бібліотекарі читального залу Ніна Біловоденко та Наталія Дегтяр, розповівши багато нового не тільки про фарбування крашанок та великодні гойдалки, а й про старовинні вірування, пов’язані зі святом, та сучасні традиції.

Окрім цього, присутні трохи помандрували країнами Європи, дізнавшись, як там святкують Великдень. «Побували» в Італії, Румунії, Чехії та Сербії, а деякі читачі та самі ведучі поділилися особистими враженнями, адже бували на святкуваннях за кордоном.

Проте не тільки лекцією пригощали аудиторію. Що ж за свято без святкового столу, тим паче, коли мова йде про закінчення посту? Тож усе, що кладуть українці до великоднього кошика, було представлено на бібліотечному святкуванні.

Наостанок ведучі презентували виставку до свята, де кожен охочий міг знайти не тільки літературу за темою, а й корисні та смачні рецепти пасок із безлічі періодичних видань, що наявні в читальному залі бібліотеки.

Читальна зала НЦМБ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *