Іван Жадан: зростом невисокий, юрист і активіст, проте баскетболіст

Це про Івана Жадана, юриста за фахом, голову Федерації баскетболу Присамар’я, члена громадської організації «Крок до Майбутнього» та спортивної ради при виконкомі Новомосковської міськради.

Iвану 25 рокiв. Народився в Новомосковську. Міг би стати спадковим металургом (дід та батьки працювали на Новомосковському трубному), проте не пішов їхнім шляхом. Незважаючи на голлівудську посмішку з красивим рядом білосніжних зубів, у школі мріяв стати… стоматологом.

До 9 класу навчався в колегіумі № 1, потім мрія повернулася в бік юриспруденції, що підштовхнуло вступити на спеціальність «Правознавство» Новомосковського коооперативного коледжа. Заочно здобув рівень магістра з правознавства в столичній Національній академії управління. У сфері юриспруденції працює з 2012 року.

 — А що спільного в кар’єри юриста з баскетболом?

— Цим видом спорту займався в міськiй ДЮСШ змалечку і вдячний своїм тренерам Аллі Пелипенко та Ігорю Кобецю, що залишаюся закоханим у баскетбол досі. Які досягнення? У складі команди цієї ДЮСШ ставав призером юнацьких, обласних та Всеукраїнських змагань.

– Що підштовхнуло створити в Присамар’ї баскетбольну федерацію?

— Мабуть, успіхи новомосковських веслярів, мовляв, а чому баскетболісти гірше?!. Адже цей вид спорту має в Присамар’ї свою історію. Наш БК «Новомосковськ» поки грає в аматорській Днiпро-лізі, де вже став призером. У місті дуже багато талановитих хлопців, як молодих, так і тих, хто грає в командах майстрів. Наприклад, брати Кобеці. Андрій грає в одеському «Динамо», а Саша став чемпіоном супер-ліги в складі БК «Черкаськi мавпи» й навіть розглядався в легендарному клубі НБА «Чикаго Буллз».

– Вже є, чим пишатися?

— Взагалі-то, федерація створена лише в травні… Відчуваючи в місті дефіцит баскетбольних майданчиків, федерація спільно з ГО «Крок до Майбутнього» написали лист у компанію «Автомагістраль-Південь», яка в Кулебівці нещодавно відкрила асфальтний завод. Звернулися з проханням заасфальтувати вже давно понівечений стрітбольний майданчик на території школи № 6. На загальний подив, керівництво компанії з розумінням поставилося до ситуації та буквально через місяць направило цілу бригаду дорожників, три вантажівки з асфальтом та іншу техніку, які протягом дня поклали на майданчику два шари асфальту. Абсолютно безкоштовно. Мало хто в це повірив. На радощах федерація кинула клич багатьом любителям баскетболу Новомосковська, зробили розмітку, вирівняли стійки, зібрали гроші, купили та встановили нові щити. Тепер радості немає меж: майданчик почав використовуватися зранку й до темна, та ростити майбутніх майстрів оранжевого м’яча.

– А слабо замахнутися на сучасні майданчики?

— Так, думаємо і про сучасні, з безпечним, прогумованим покриттям. Щоправда, одне таке покриття коштує майже 300 тисяч грн., а повністю обладнаний майданчик — півтора мільйона. Ми написали лист до міськради, розглянути питання про зведення в місті подібного майданчика. Що здивувало, нас не відфутболили… Крім того, заручилися підтримкою члена виконкому, в. о. зам. міського голови Олександра Олексійовича Іванова, мовляв, пропозиція буде вивчена та розглянута.

– На перший погляд, зріст у тебе, ну, зовсім не баскетбольний…

— Так, 173 см. З цього приводу я не комплексую, адже грав і граю в команді, де один за всіх і всі за одного. Моє амплуа розігруючий або атакуючий захисник. Наприклад, видатний захисник «Сперс» Нейт Робінсон мав такий самий зріст і прославився тим, що забивав м’ячі в корзину, пробігаючи до щита між ніг суперників-велетнів…

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *