• свято урожаю

Є чим відсвяткувати «Обжинки»

Жнива – це етап господарської діяльності людини. Важку й виснажливу роботу збирання ранніх зернових нарешті завершено. З нагоди завершення жнив Новомосковщина традиційно проводить свято Урожаю.

З глибин віків повелося в Україні, що хліб у хаті – це достаток і добробут, відрада і впевненість у завтрашньому дні. Та дається він нелегко, і справжню ціну йому складають хлібороби. Вони долають труднощі, витримують невдачі, не підводять, не відстають, не відступаються на шляху до успіху. Тому, хлібне зерно радує врожаєм, повертається до людей повносилою вдячністю землі.

Сільгосппідприємства району, незважаючи на низку проблем, досягли високих результатів під час жнив 2017 року: з площі 44675 га зібрано 207209 тонн ранніх зернових культур.

Середня врожайність ранніх зернових скала 46,4 ц/га, у тому числі озимої пшениці 51,1 ц/га, ярого ячменю 36,2 ц/га.

Найвищої врожайності ранніх зернових та зернобобових культур досягнуто в господарствах району:

ТОВ АФ ім. Горького (Микола Бочкарь) 69,1 ц/га, в тому числі:

– озимої пшениці 75,0 ц/га;

– ярого ячменю 49,8 ц/га.

ТОВ АФ «Орільська» (Юрій Мазан) 68,0 ц/га, в тому числі:

– озимої пшениці 72,7 ц/га;

– ярого ячменю 54,5 ц/га

ПП АПФ «Довіра» ( директор Віктор Струк) 67,4 ц/га, в тому числі:

– озимої пшениці  73,8 ц/га;

– ярого ячменю 52,0 ц/га.

А також ТОВ АПК «Спаський» (Юрій Пришедько) – 66,5 ц/га ТОВ АФ «Дружба» (Анатолій Вуйчицький) – 61,9 ц/га, ТОВ «Агроальянс» (Олександр Гаркавенко) – 60,7 ц/га, ДП «Агрофірма Мрія» (Михайло Пред) – 59,6 ц/га.

Середньорайонний показник урожайності значно перевищено в ТОВ АФ «Відродження» (Дем’янчук Микола Васильович), СТОВ «Вільне – 2002» (Микола Тарасенко), ТОВ АФ «Рассвет» (Микола П’ятаченко), СТОВ «Злагода» (Анатолій Дерев’янко) та інші.

Відзначаємо перемогу сотень трудівників полів, які виростили й зібрали вагомий урожай, вшановуємо їхні золоті руки, працелюбність і терпіння, завдяки яким хліб завжди не нашому столі:

– комбайновий екіпаж ТОВ «Агрофірма Орільська» у складі комбайнера  Геннадія Мірненко, помічника комбайнера – Василя Янчука, водіїв Сергія Жилюка, Артура Москалюк, вони комбайном «John Deere» зібрали зернові на площі 555 гектара і намолотили 3149 тонни зерна.

– комбайновий екіпаж СТОВ «Злагода» у складі комбайнера – Олександра Синяговського  та водія Віктора Швидкого, які комбайном «ДОН – 1500» зібрали зернові на площі 360 га і намолотили 1772  тонни.

Першими в районі закінчили збирання врожаю ранніх колосових ТОВ «Ягідне», ТОВ АФ «Дружба», ТОВ АПК «Спаський», ТОВ «ХЕЛІАНТУС», ТОВ «Вена».

Фермери Новомосковщини завдяки вмілої організації праці, запровадженню сучасних технологій, злагодженій роботі, домоглися високих результатів під час жнив 2017 року.

Новомосковська нива щедро обдаровує тих, хто на неї сумлінно працює, його величністю Хлібом!

Складова для отримання гарного урожаю, починаючи від посіву та догляду за культурами до завершення жнив, – це праця спеціалістів: агрономів, інженерів господарств, які є головними на всіх етапах боротьби за врожай.

У цей день шануємо всіх працівників, які приймали зерно з поля, займалися його доробкою та складуванням, тюкували й возили солому, чергували в полі, оберігаючи хліб від пожеж, готували і доставляли смачні обіди, та профспілки, які турбувались про гідні умови для хліборобів.

Від щирого серця дякуємо всім, хто доклав рук до отримання гарного врожаю, хто працює від зорі до зорі, повною мірою усвідомлюючи своє життєве призначення – бути дбайливим господарем на землі.

Хай колосяться щедрими урожаями поля, здійснюється все заплановане!

Живіть у достатку, сімейному затишку, щасті, благополуччі та при доброму здоров’ї!

Виконуюча обов’язки начальника управління агропромислового розвитку Тетяна ОЛІЙНИК

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *