ЄС проти, а ми – за

В Євросоюзі хочуть заборонити використання гліфосату, і нашу асоціацію «Український клуб аграрного бізнесу» це дуже турбує.

Справа в тому, що цей пестицид дозволив зробити революційний крок в обробці ґрунту без оранки, що значно економить час при обробці ґрунту. Крім того, він захищає ґрунтові води, запобігає ерозії, використовується для боротьби з бур’янами, особливо з багаторічними. Застосовуючи гліфосат, аграрії використовують менше палива в порівнянні з традиційною технологією, і тим самим виділяють в атмосферу менше вуглекислого газу.

Серед гербіцидів гліфосат займає перше місце у світі з виробництва. У нас гліфосат застосовують при вирощуванні кукурудзи та соняшнику. І якщо його заборонять, це матиме негативні наслідки для наших аграріїв, оскільки 40% українського експорту кукурудзи вивозиться до країн ЄС.

У листі-зверненні до голови Представництва ЄС в Україні Хьюґе Мінгареллі, яке написала Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» говориться:

– Разом із виробниками Аргентини, Бразилії, США висловлюємо свою стурбованість щодо можливої заборони гліфосату в країнах ЄС. На наш погляд, заборона гліфосату призведе до створення чорного ринку пестицидів із цією діючою речовиною, оскільки його продовжать виробляти у третіх країнах. Заборона використання гліфосату в країнах ЄС може поставити під загрозу діючі торговельні угоди України.

Вiкторiя СИМОНОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *