ЄС грає в «купи-продай»?

Якщо Україна хоче експортувати, то вона повинна й імпортувати, – вважає радник правління з питань сільського господарства «Креді Агріколь Банк» Жан-Жак Ерве

Українським і європейським сільгоспвиробникам краще бути не конкурентами, а союзниками на світовому ринку. Тільки за такої умови європейці будуть готові інвестувати в розвиток української аграрної галузі.

Француз зазначив, що звичайно, Україна імпортує з ЄС насіння, сільськогосподарську техніку, засоби захисту рослин. Але техніку, наприклад, українські господарства купують лише раз у декілька років, так, і на ринку зернових ми практично «попереду планети всієї». Тобто продаємо багато, а купуємо мало.

Ще й незрозуміло як добиваємося таких врожаїв за своєї старенької пошарпаної техніки. Так, ми такі, за нами не заіржавіє!

– Наприклад, із Європи Україна могла б імпортувати рослинний білок. Це зменшило б тиск українців на ринку зернових і стало б компромісом між Євросоюзом та Україною, – зазначив експерт. – Ваші виробники курятини отримують зерно практично за собівартістю, тоді як європейські птахівники платять за нього вдвічі дорожче.

Умови конкуренції не однакові. Тому я боюся реакції фермерів у Євросоюзі на імпорт продуктів з України: вони влаштують страйк. – Україні та ЄС краще об’єднати зусилля в роботі на африканському ринку, де багато країн сильно потребують у великих обсягах імпортного зерна, – підсумував Ерве.

Тетяна СОКОЛОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *