«Я вернусь до вас піснею»

100 років минуло від дня народження відомого українського композитора Платона Іларіоновича Майбороди, але на тлі сучасного шоу-бізнесу, мінливих музичних трендів та модних течій його музика залишається вічною.

В арсеналі композитора понад 100 пісень, зокрема на вірші Володимира Сосюри, Бориса Олійника, Тереня Масенка, Василя Симоненка, Дмитра Луценка, Миколи Нагнибіди, Михайла Стельмаха, Михайла Ткача, а також його найвдаліша співпраця з Андрієм Малишком. З останнім Платон Іларіонович написав понад 30 пісень і це була найплідніша праця, що на той час створила в українському пісенному жанрі цілий новий напрямок.

Найвідоміший твір творчого тандему Майборода-Малишко багато разів переспівували навіть сучасні співаки. «Пісня про рушник» – гімн материнської любові, але мало хто знає, з-під пера яких композитора та поета вийшов цей шедевр, перекладений на 35 мов. Багато ще було відомих пісень, а ще – вокально-ораторіальні твори, музика для симфонічного оркестру, театральних вистав та кінофільмів, дитячих пісень та обробки народних. Мабуть, знайома кожному школяреві «Вчителька моя» – теж його витвір. Навіть відомий «Київський вальс», що згодом став неофіційним гімном Києва, так само є результатом тісної співпраці Платона Майбороди та Андрія Малишка. І писався він зовсім не як гімн, а у подарунок студентам-медикам, і жодний з авторів не отримав за нього гонорар. Що й казати, композитор жив у музиці, музика жила у ньому.

Саме щоб відтворити життя відомого українця та згадати його творчий шлях, у читальному залі центральної міської бібліотеки 9-го грудня відбувся вечір музичної лірики під назвою «Я вернусь до вас піснею». Ведучі заходу провели гостей лабіринтами життя композитора, нагадали відомі твори й дали змогу повністю зануритися в них, адже звучали його пісні у виконанні вокального ансамблю «Слов’яни» (художній керівник Микола Тєтєрін). Немеркнучою зіркою представ перед аудиторією композитор в однойменному документальному фільмі, за допомогою якого ще більше розкрилася постать великого Майбороди. Та й не тільки фільм – декілька відеороликів, записані пісні й спогади, що були продемонстровані – то безцінні пазли, з яких склалася повна картина життя зірки, що ніколи не зійде з небосхилу українського музичного неба.

Аудиторія підспівувала кожній пісні, хтось утирав сльози ностальгії, адже з багатьма піснями композитора пов’язані різні періоди їх життя. Один з гостей навіть не витримав, підірвався з місця і заспівав разом з артистами, а потім сказав дуже влучну фразу: «Я пройшов все життя з піснями Майбороди». І кожен з присутніх подумки погодився з ним.

Анастасія ДЬЯКОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *