Хвала рукам, що пахнуть хлібом!

Як i хто на Новомосковщинi та Магдалинiвщинi привітав аграріїв iз професійним святом працівника сільського господарства.

Аграрії Новомосковського району вже вкотре приймали вітання як переможці за підсумками виробничих показників сільськогосподарського року в Дніпропетровській області. Привітати героїв-хліборобів у районну адміністрацію, де відбулися урочистості, приїхали: народний депутат України Вадим Нестеренко, голова Новомосковської районної державної адміністрації Володимир Сагайдак, голова Новомосковської районної ради Наталія Книжник, Герой України, директор ТОВ агрофірми «Дружба» Анатолій Вуйчицький, депутати Дніпропетровської обласної ради Анатолій Білик та директор ТОВ АФ «Орільська», заслужений працівник сільського господарства Юрій Мазан та інші.

Не менш поважними були присутні люди, без яких сільське господарство району не досягло б таких показникiв – це передовики виробництв, керівники господарств і структурних підрозділів, спеціалісти сільгоспвиробництв, простi робiтники.

Першим вітальне слово взяв новопризначений голова Новомосковської райдержадміністрації Володимир Сагайдак. Він вручив дипломи та грошові нагороди переможцям сільгосппідприємств за збирання ранніх зернових культур. Подяками та цінними призами нагородив переможців у трудовому суперництві серед комбайнерів.

Аграрії Новомосковщини отримали низку обласних та районних відзнак, від депутата обласної ради Анатолія Білика. Теплі слова привітання цього дня адресувались i до ветеранів сільгоспвиробництва, які все своє життя присвятили почесній професії.

Привітали трудівників села й на Магдалинівщині

Слова вдячності та вітання працівникам сільськогосподарської сфери висловив також нещодавно призначений глава Магдалинівської райдержадміністрації Владислав Зражевський. Глава району передав привітання від Президента України та губернатора Дніпропетровської області, а також нагородив кращих працівників цінними подарунками та грамотами.

До привітань і нагородження передовиків районного агрокомплексу подарунками та грамотами приєднався також голова Магдалинівської райради Володимир Дробітько. Захід включав у себе і святковий концерт за участю хореографічних та вокальних колективів району.

До слів вітання сільгоспробітників Новомосковського та Магдалинівського районів долучився i народний депутат України Вадим Нестеренко. Нардеп особистими подяками відзначив аграріїв за сумлінну працю, професіоналізм, неабиякий внесок у розвиток агрокомплексу району, а керівника та засновника «найпотужнішого не лише на Магдалинівщині підприємства «Агро-Овен», шановного Віктора Заворотнього» нагороджено Почесною грамотою Верховної Ради України, яку нардеп пообіцяв особисто вручити Віктору Петровичу після його повернення з відрядження.

Iван ПАВЛОВ

Пряма мова

З виступа народного депутата України Вадима Нестеренка:

«…Зараз прийнято багато, доречно чи недоречно говорити про патріотизм. Я вам хочу сказати так: саме селянин, який у нелегких умовах життя та праці, в умовах недофінансування та фактичної відсутності держпідтримки працює на землі, годує країну, робить своєю працею величезний особистий внесок у розвиток економіки України — ось це справжній патріот!

А увесь агрокомплекс загалом — це один із найголовніших і найважливіших фронтів оборони, становлення й розвитку незалежної України! У Раді, коли заходить мова про проблеми села, фермерства, агропідприємств, я постійно ставлю це питання — чому до селян, до аграріїв немає тої уваги та поваги з боку держави, на яку ви заслуговуєте? Нам сьогодні потрібно повернути престиж сільськогосподарським професіям. Якщо судити з цифр ВВП та імпорту, країні потрібні не стільки популярні серед молоді менеджери та юристи, скільки досвідчені комбайнери і трактористи, пекарі, фахівці переробних галузей.

Особисто я пишаюся тим, що віддав усе своє свідоме життя сільському господарству, робив і роблю все від мене залежне, щоби зберігати і відновлювати сільгосппідприємства, модернізувати їх і підтягувати до європейського рівня. Я з гордістю можу сказати, що у всіх тих господарствах, до становлення яких я мав стосунок, сьогодні працює сучасна техніка, впроваджуються передові технології. Багато зроблено й робиться для того, щоби якість життя та відпочинку не тільки працівників цих підприємств, але й жителів базових сіл були гідними.

З кожним роком дедалі очевидніше, що саме аграрна галузь є тим локомотивом, який витягує з кризи українську економіку, забезпечує чималу частину ВВП та імпорту. З урахуванням того, що за прогнозами через декілька десятиліть населення Землі досягне 9 мільярдів, що потребувати все більше й більше продовольства, наші аграрні та переробні галузі — це надія України на стабільний і впевнений розвиток економіки та держави загалом.

Що потрібно селянам і аграріям? Щонайперше — увага та повага з боку держави, які повинні проявлятися не в гаслах, а в конкретних справах і допомозі. Такій, наприклад, яку отримують від своїх урядів аграрії країн Євросоюзу, США, Канади. У нас поки так не виходить, але я вірю, що ситуація в галузі буде змінюватися на краще, життя змусить державу повернутися обличчям до села й сільських трударів.

Незважаючи на економічні проблеми в області та країні, фермери та аграрії Новомосковщини та Магдалинівщини зібрали хороший урожай. Ми мали дуже сприятливі погодні умови цієї осені, які дали змогу озимим добре увійти в зимовий період, тому ми з упевненістю дивимося в завтрашній день і очікуємо гарного врожаю вже в наступному році.

А сьогодні я хочу від свого імені, від імені керівництва та депутатів-аграріїв Верховної Ради побажати кожному з вас сил, здоров’я, терпіння, взаємопідтримки. Щоб у кожній родині був достаток, панував мир і лад, і щоби ваші діти любили вас і пишалися вами.»

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *