Як попередити насильство в родині

Сором, відчай, почуття провини – саме такі емоції та почуття супроводжують жінку, яка стала жертвою насильства з боку своїх близьких (партнера, чоловіка, батька, вітчима тощо). Замість того, щоб про це розказати рідним, викликати поліцію, піти від партнера-агресора, жінка обирає шлях мовчати, бо говорити про це соромно, бо треба терпіти, бо ж не годиться виносити сміття з хати, тим паче викликати правоохоронців…

Випадки, коли жінка підіймає руку на свого чоловіка, також існують, хоча вони й не такі поширені. В такому разі допомоги потребує чоловік. Динаміка сімей, у яких проявляється насильство, досить складна, тому розібратися без допомоги, зокрема сімейних психологів, соціальних працівників і юристів практично неможливо. Перший крок, який варто зробити, – перестати звинувачувати себе, думати, що якщо чоловік б’є, значить любить і це нормально. У такий ситуації варто не вагаючись звернутися по допомогу!

Насильство в сім’ї є серйозним порушенням прав людини, які держава має відстоювати і захищати. Відповідно до Закону «Про попередження насильства в сім’ї», насильство буває фізичним, сексуальним, психологічним (шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування) чи економічним (умисне позбавлення житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я).

Якщо Вам чи Вашим дітям уже завдали тілесних ушкоджень, обов’язково розкажіть про це працівникові поліції та зверніться до медичної установи. Медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося.

Не дозволяйте нікому принижувати та ображати Вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку. Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо Ви не можете визначитися щодо подальшого життя або Вам важко прийняти рішення – скористайтеся безкоштовними психологічними консультаціями соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та неурядових організацій.

Пам’ятайте, що спричинення будь-якого виду тілесних ушкоджень, а також вчинення будь-яких інших дій проти життя та здоров’я, волі, честі чи гідності особи, а також проти статевої недоторканості, є злочинами. За ці та інші правопорушення передбачена кримінальна відповідальність! Перебування з кривдником в сімейних відносинах не виключає необхідності притягнення його до кримінальної відповідальності. Саме тому, якщо Ви стали жертвою злочину, необхідно звертатись до поліції із заявою.

З метою протидії всім формам домашнього насильства, попередження злочинних проявів, що виникають в результаті протиправного розв’язання тривалих сімейних конфліктів та виконання вимог Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» працівниками Магдалинівського відділення поліції Новомосковського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області постійно та систематично проводяться профілактичні заходи щодо запобігання побутовій злочинності, під час яких поліцейські виявляють неблагополучні сім’ї та проводять профілактичну роботу з особами, які вчиняють насильство в сім’ї.

На сьогоднішній день на профілактичному обліку в Магдалинівському відділенні поліції перебуває 182 особи, що скоїли насильство в сім’ї. З них 158 чоловіків та 24 жінки. З початку року складено 164 адміністративних протоколів за ознаками ст. 173-2 КУпАП «Вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційної програми», санкція якої передбачає громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративний арешт на строк до семи діб. А повторне протягом року вчинення даного правопорушення карається громадськими роботами на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративним арештом на строк до п’ятнадцяти діб.

Працівниками Магдалинівського відділення поліції і надалі будуть проводиться комплексні превентивні заходи щодо попередження насильства в сім`ї, залучення для вирішення цієї проблеми соціальних служб, громадськості та недопущення рецидивів зазначених правопорушень.

В разі якщо Ви стали жертвою чи свідком сімейного насильства або інших протиправних дій – негайно повідомте про це до чергової служби Магдалинівського відділення поліції за телефонами:

(05691) 2-15-54 або «102».

Начальник Магдалинівського відділення поліції підполковник поліції Юрій НЕЧЕПУРЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *