• корисні поради

Як пережити спекотні дні

Поради від мандрівника, якому доводилося не раз бувати в жарких країнах

Радить Максим Бодягин

По-перше, не пийте холодну воду. Всупереч загальній думці, вона не втамовує спрагу. Зате буквально за 5 хвилин виходить з організму разом із потом, виносячи необхідну нам сіль. Солодка газована вода теж не варіант: що більше п’єш, то більше хочеться. Краще пийте чай або несолодкий квас. Ефективний рецепт напою, що вгамовує спрагу, досить простий і доступний. Заваріть літр неміцного зеленого чаю. Коли він охолоне, киньте туди трохи меду, лимона та м’яти. Можна пити з льодом. Повірте, це не тільки божественно смачно, але й корисно.

Є ще один порятунок від спеки – «японський кондиціонер». У Японії цей метод придуманий давним-давно. Його ви можете побачити на японських гравюрах або в японському кіно: білі хусточки на шиї. Це й є «японський кондиціонер». Геніальна штука. Просто спробуйте. Білу хустинку вимочуєте в холодній воді та пов’язуєте на шию. Коли хусточка висохне, намочіть її знову. Полегшувальний ефект настає буквально через пару хвилин.

По-друге, якщо є можливість, поділіть сон навпіл. Влаштовуйте собі сієсту в найспекотніший час.

По-третє, намагайтеся на сонце не робити різких рухів: ходите плавно. Після кожної прогулянки мийте стопи й щиколотки прохолодною водою. Там зосереджено безліч біологічно активних точок.

Ну, і головне – в спеку не вживайте алкоголь. Пару ковтків пива створять ілюзію полегшення, але буквально за пару хвилин настане зворотний, причому вельми обтяжливий ефект.

Тетяна СОКОЛОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *