Як не замерзнути

Вже почалися перші заморозки та справжня зима не за горами. Деякі переносять холод нормально, а деякі замерзають буквально відразу, тільки-но вийшовши на вулицю. Для таких мерзляків є декілька дієвих порад.

Порада перша. Не виходьте з дому, не поївши. Їжа – це енергія, і близько 75% піде на обігрів. «Спекотні» продукти: сало, м’ясо, риба, горіхи, картопля, сир, гарбуз, курага, банани, виноград. А такі спеції як імбир, кориця, каррі, перець, кмин і часник взагалі зігрівають моментально.

А ось поширена думка, що на холоді добре допомагає алкоголь – в корені невірна. Так, на якийсь короткий час ви відчуєте тепленький ефект, але незабаром організм почне стрімко втрачати тепло. Результат буде абсолютно протилежним. До речі, кава теж не гріє. Краще пити трав’яний чай, чай з імбиром або лимонником, а також гарячий шоколад – між іншим, улюблений напій багатьох альпіністів.

Порада друга. Перед виходом на мороз промасажуйте кінцівки рук і ніг. Є ще один простий та ефективний рецепт: втирайте краплю олії чебрецю або гвоздики у згин ліктя. Побачите, відразу стане тепліше.

Порада третя. Взимку потрібно вдихати повільно і не дуже глибоко. Це заспокоює нервову систему і дозволяє швидше пристосуватися до холоду. Можна використовувати метод тибетський ченців: вдихати обома ніздрями, а видихати через одну, при цьому затиснувши другу.

Порада четверта. Намагайтеся не нервувати. Стрес діє на організм так само, як мороз. При сильному емоційному потрясінні кров відливає від кінцівок і «поспішає» до мозку, щоб людина могла прийняти вірне рішення. Тому коли холод і стрес зустрічаються, шанс замерзнути зростає в рази. Розслабитися допоможе така вправа: на короткий час напружте всі м’язи, а потім різко розслабте їх.

І нарешті, п’ята порада. Вчені з’ясували, що людина, яка почувається самотньо, замерзає швидше. Існує і зворотна залежність: варто подивитися на фото коханого, представити сім’ю або нерозлучних друзів, як одразу відчуєте прилив тепла.

Ганна ЛИСЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *