• відлуння свята

Як на Масляній, з печі млинці летіли!

У Василівці вже стало доброю традицією святкувати Масляну. 25 лютого на території Василівського НВК, як і годиться, були спів і танці, хороводи, жарти, змагання. Певна річ, не забули й про старовинні звичаї. Тож на святі були Зима та Весна, котрі сперечалися за право господарювати надалі.

А ще спалювали опудало Масляної, щоб швидше весна настала, і конкурси та ігри теж нікого не залишили байдужим. І дарма, що погода видалася похмурою та йшов дощ зі снігом – мабуть, справді зима з весною сперечалися. Та головне, що всім присутнім на святі було весело й тепло на душі.

І ярмаркували, а що вже багатим був стіл на Масляну у Василівці! Господині змагалися в майстерності: пухкенькі пиріжки, круглобокі варенички та масні млинці й налисники так і вабили до себе. Гаряченькі, щойно з печі та з плити, вони наповнювали повітря неймовірним ароматом.

Але найголовнішою подією цього дня стало родинне свято «Тато, мама і я – дружня сім’я». П’ять сміливих родин вихованців Андріївської школи та Василівського НВК вийшли на смугу перешкод, яку створив вчитель фізкультури Педан І. І., та дружно долали її, вкотре доводячи, що згуртована родина – запорука успіху. У змаганні взяли участь родини: Горбаненко, Новак – Шаповал, Карпенко, Соколовських, Приступи. Яскравими вогниками горіли оченята дітлахів, коли їхні тата або мами виходили на старт, із великим азартом їх підтримували та з розумінням співпереживали за невдачі. Всі завдання й конкурси були продумані так, щоб кожен зумів себе проявити. Приємно було спостерігати, як разом святкують дорослі й малі. А в голові роїлися думки про те, що саме так все й повинно бути, саме таким чином і передаються традиції, дух свого народу, що відроджується в нових поколіннях.

Заступник директора з виховної роботи Василівського НВК Олена ВОЛОЩЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *