• SAMSUNG CAMERA PICTURES
    SAMSUNG CAMERA PICTURES

Як зустрічали Миколая на Новомосковщині

Святий Миколаю, тебе ми благаєм!

Обдаруй нас теплотою,

Ласкою і добротою,

Щастя дай нашому роду,

Миру країні, і народу!

Існує безліч легенд про Святого Миколая, а також історій про день цього святого, який зазвичай святкують 19-го грудня, хоч є й інші дати, про які мало хто знає. Зараз мова піде саме про зимовий день — одне з найбільш шанованих християнських свят, а для дітей — одне з найрадісніших.

Теплі сніжинки в серці матусь

16-го грудня напередодні світлого свята на абонементі центральної міської бібліотеки в рамках засідання «Школи щасливої родини» відбулася грандіозна зустріч із самим Святим Миколаєм — новорічна казка «Теплі сніжинки в серці матусі». Батьки із дітьми зібралися у великій залі, затамувавши подих перед зустріччю із тим, хто не ходить без подарунків. Проте перед його появою ведучі заходу, — провідний бібліотекар абонементу Ірина Уханова та психолог Світлана Шубна, — підкинули дітям декілька загадок, непростих завдань та цікавих конкурсів, після яких жодна дитина не залишилася без презентів. Танцювали і співали пісень, а також змагалися на влучність, закидаючи сніжки в зачароване відерце, і навіть із зав’язаними очима уявляли небезпечний прохід між величезними горами під бурхливою рікою — усі маленькі гості свята з легкістю впоралися із завданнями ведучих. До того ж діти мали змогу написати листа самому Святому Миколаю та власноруч вкинути його в спеціальну скриньку, яка обов’язково дістанеться адресата.

Не розслаблялися й батьки: конкурс на створення новорічної ялинки перетворився на колективну родинну творчість, а кожний витвір сімейного мистецтва залишиться на абонементі, як згадка про талановитих читачів та клубчан бібліотеки.

Несподівано зазвучали дзвіночки, почулися важкі кроки і з-за книжкових поличок з’явилася срібна борода, ласкава усмішка, а згодом і весь Святий Миколай у яскравому зимовому вбранні із мішком за спиною. До речі, з цією роллю блискуче впорався викладач відділу духових інструментів Школи естетичного виховання імені М. Бровченка Віталій Половинко (але ми нікому не скажемо, то був справжній Миколай).

Що тут почалося… Ще запальніші хороводи, ще гучніші святкові пісні. Головний гість запропонував малечі і свої конкурси, а потім діти з радістю поділилися з Миколаєм своїми талантами — хтось заспівав святкову пісеньку, хтось розповів віршик. Ось тут перед глядачами нарешті постав він — довгоочікуваний мішок із подарунками. Щирим радощам дітей не було меж, адже малеча отримала саме те, що хотіла. Чи не диво?

Адміністрація НЦМБ

Вільненці славлять Миколая

Найулюбленішим святом для малечі завжди був День Святого Миколая, який припадає на 19 грудня. Миколай щороку приходить у кожну домівку, приносить із собою світлу радість і добрі сподівання, сповіщає про наближення Нового року та Різдва Христового. З давніх-давен Святий Чудотворець вважався заступником простого люду і своєю щедрістю дарує й сьогодні радість та натхнення на добрі справи. Особливо люблять і чекають цього дня всі діти. Вони дякують святому за гостинці, тепло й радість, розповідають про свої добрі справи. Це свято дарує віру в здійснення найзаповітніших мрій, вселяє в душі почуття надії. Вільненська малеча з великим нетерпінням завжди чекає прихід цього зимового дня. Вони пишуть листа Чудотворцю, просять за свої добрі вчинки здоров’я та очікують від нього подарунка. Тож традиційно, завдяки піклуванню голови сільської ради Кравченка Дмитра Анатолійовича, завітав Святий Миколай і цього року до вихованців Вільненського НВК. Найменші малята з групи дошкільного відділення зранку заглядали у віконце, чекаючи такого шанованого гостя. З радістю вони зустріли його піснями, віршами, танцями та іграми й за свою доброту, лагідну посмішку та яскраві оченята кожні долоньки отримали смачні солодощі. Завітав Святий Миколай і до здобувачів освіти 1–4 класів, яким також роздавав настанови милосердя, любові й доброти в кожному серці. Класний керівник 3-го класу Клочко Наталія Павлівна разом зі своїми учнями підготували святкове привітання у відповідь. Цього дня опікувалися увагою й діти-сироти та позбавлені батьківського піклування. Вручаючи гостинці, Чудотворець згадував усі їхні добрі справи, зроблені впродовж року.

У День дива, надій і сподівань Святий Миколай здійснює мрії кожного, творить справжні чудеса. Тож, ділімося завжди з ближніми своєю любов’ю, теплом і щедрістю душі! Докладаймо всіх зусиль, щоби тільки святе, чисте й добре входило в наші серця! Поважаймо всіх! Живімо в мирі та злагоді!

Бібліотекар Вільненського НВК Лідія ШЕРСТЮК

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *