• корисні поради

Як застосовувати гербіциди

Останнім часом багато сільських жителів беруть в оренду невеликі ділянки землі (або використовують власні), щоб вирощувати, наприклад, овес або пшеницю. Досвідчені аграрії, вони знають правила вирощування і захисту зернових. Але навіть вони часом роблять помилки в такій справі, як внесення гербіцидів. Експерти інституту живлення рослин поділилися інформацією.

Як і скільки застосовувати гербіцидів – залежить, перш за все, від стану ґрунту.

Так, наприклад, на легких ґрунтах із вмістом гумусу менше 1% для досходової обробки застосовувати гербіциди не рекомендується взагалі. А на ґрунтах із вмістом гумусу більше 5-6% гербіциди мають здатність до абсорбування, а значить необхідно підвищувати норму внесення.

Ще одним важливим моментом при внесенні ґрунтових гербіцидів є глибина посіву. Нерівномірна глибина загортання насіння може привести до ситуації, коли насіння зернових культур знаходиться в ґрунті вище, ніж це очікувалося, і, як наслідок, гербіцидні властивості препарату придушуватимуть процес зростання.

Кліматичні умови також мають велике значення для ефективності застосування гербіцидів. За достатньої вологи та підвищених температурах препарат швидше розпадається та легше досягає мети.

При післясходовому внесенні гербіциду, в принципі, можна нехтувати складом і характеристиками ґрунту. Післясходове внесення гербіцидів діє через листя, тож головне, організувати так, щоб воно припало саме на пік активності та зростання бур’янів. В ідеалі, коли температура повітря вище 10°С і висока вологість повітря.

Однак при високих температурах (вище 23-25°С) не варто вносити гербіциди вдень, оскільки існує велика ймовірність випаровування. Так що, краще відкласти до вечора. Не варто вносити гербіциди і в дощові дні: є ризик вимивання.

На слаборозвинених посівах зернових, які пережили або переживають стресові умови, вносити гербіциди досить небезпечно. Тут рекомендують їх взаємодію з регуляторами росту рослин, які допоможуть знизити стрес і захистять культурні рослини.

Останнім часом у господарствах все ж вважають за краще післясходове застосування гербіцидів.

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *