Як жити?!

У Верховній раді зареєстровано законопроект про… Як би його назвати пристойно? Про «дематюкацію». Якщо коротко, то пропонується штрафувати за матюки та лайку в публічному інформаційному просторі. Тобто на телебаченні, в інтернеті, в соціальних мережах. Дозволено злегка вживати нецензурні вислови тільки в кінотворах. Сам список матюків і виразів повинен бути затверджений окремим рішенням Кабінету міністрів, а штрафи пропонуються захмарні! Для звичайних людей – від 38 до 67 тисяч гривень, для людей публічних – до 100 тисяч гривень. Як жити? Адже це половина політичних телевізійних шоу закриється через відсутність охочих приходити до студії. І авторам половини чорнушних сайтів (таких, як у Новомосковську) доведеться заново йти до школи і вчити літературну українську та російську мови, щоб написати хоч один зрозумілий текст. А як зрідіють ряди блогерів-активістів Фейсбуку, які без ідіотських виразів і нецензурщини перетворяться на повний нуль, бо в голові у них повний вакуум.

Взагалі то, якщо вже говорити за великим рахунком, з головами у нас у всіх почалися певні проблеми. Може через спеку. Може через втому від перманентних майданів і флешмобів. Може квітневими і майбутніми липневими виборами по голові сильно вдарило. На жаль, у дуже багатьох спостерігається повне зміщення понять і орієнтирів. В особливо важкій формі це проявляється, коли починаються пошуки аргументів на користь тієї чи іншої партії, на яку люди чомусь готові молитися як на ікону Христа Спасителя. Схаменіться. Не беріть важкого в руку і дурного в голову. Вибори – це не нісенітниця партійних гасел, це арифметика, калькулятор і голий прагматизм.

За партію кожен голосує так, як йому душа веліла. У партійні списки навіть не заглядайте, щоб не засмучуватися. Партійні програми на ніч теж краще не читати, щоб потім уві сні не потонути в кисільних берегах обіцянок.

А ось вибір депутата-мажоритарника від округу – тут потрібен чіткий арифметичний розрахунок, потрібно скласти всі плюси і мінуси, побачити передбачуваний результат. Що мажоритарник може дати виборцям округу? Закони? Та не смішіть ви мене. Закони – це офіс президента і партії. Округу депутат може дати лише дві речі – принести зайві гроші на розвиток і в скрутну хвилину захистити й допомогти. Мажоритарник повинен бути своїм, а не залітним, бути безпартійним і господарським. Все інше – пусте Балабольство і сумнівна лірика.

Будьте точно впевнені в тому, що якщо кандидат залетів на округ із Дніпра, Києва або навіть із Діївки – ви після виборів його вже ніколи більше не побачите. Ви йому не потрібні від слова «зовсім». Будьте так само точно впевнені в тому, що якщо кандидат-мажоритарник йде від партії, ви від нього ні копійки не отримаєте на свої школи, дороги, обладнання для районної лікарні. Партії в Україні – це мильна бульбашка, а партійний депутат – це кнопкодав, для якого сенс життя не виборці, а партійна дисципліна.

І обов’язково зверніть увагу на те, що в передвиборній програмі у кандидатів сказано за ринок землі – продавати землю негайно і всім підряд, або ж спочатку розібратися з усіма кадастрами і документами. Ринок землі можна відкрити і в цьому серпні, нічого складного в цьому немає – один раз на кнопку в Раді натиснути і готово. Але при цьому гарантовано, що відсотків 40-45 власників земельних паїв залишаться і без землі, і без грошей. Вкрадуть так технічно, що ви тільки через рік і спохопитеся.

На питання «як жити?» Є тільки одна відповідь – з розумом. І якщо у вашій голові вже оселилося хоч якесь партійне гасло, то моя вам порада – починайте турбуватися. Про себе.

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *