Як Вадим Нестеренко втамував газове голодування в Магдалинівських еміратах

Вранці 10-го лютого 2016-го року без оголошення війни смертельні вороги людства – холод і голод – віроломно вторглися в 1171 будинок, 18 бюджетних організацій, включно з чотирма школами, трьома дитячими садками, трьома амбулаторіями, однією лікарнею та двома агропромисловими підприємствами Гупалівки, Дмухайлівки, Чернеччини та Мусієнкового.

Як з’ясувалося, газопостачання 3451 абонентів чотирьох сіл Магдалинівського району без будь-якого попередження припинила скандально відома «Укрнафта», яку через несплату до Держбюджету понад 10,2 млрд грн напередодні позбавили дозволів на використання надр двох родовищ – Голубовського та Юр’ївського.

Після двох нелегких днів газового голодування обурені селяни буквально штурмом взяли прохідну режимного об’єкту Юр’ївського родовища – газорозподільну підстанцію «Полтавнафтогазу», керівництво якої мало не тікало від зустрічі з людьми. Насамкінець начальник ділянки підтвердив, що перекриття газового вентиля відбулося через відкликання в компанії ліцензії на видобуток газу.

Тодішній голова Магдалинівської райдержадміністрації Юрій Мостовий відверто зізнався, що органи райвлади не мають важелів впливу на приватних власників даних газотрансмереж, але обнадіяв, що повідомив про безпрецедентну подію народного депутата Вадима Нестеренка, який пообіцяв докласти максимум зусиль для якнайшвидшого розв’язання проблеми або підключення до іншого джерела поставок газу. І, дійсно, реакція та втручання нардепа були блискавичними й дієвими: після тимчасової угоди між конфліктуючими сторонами вентиль на Юр’ївському родовищі знову відкрили. Газопостачання всіх чотирьох сіл повністю відновлено13-го лютого.

Євген ЄВТУШЕНКО

Питання вичерпане

Через тиждень «Укрнафта» і НАК «Нафтогаз України» домовилися про більш надійне газозабезпечення нещодавно постраждалих сіл Магдалинівського району. Тепер Гупалівка, Дмухайлівка, Чернеччина та Мусієнкове отримуватимуть газ не від «Укрнафти», а від ГПУ «Шебелинкагазвидобування».

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *