• про сіль

Як «біла смерть» допомагає жити

Думаєте, що сіль – це біла смерть? Однак ще давньоримський енциклопедист і державний діяч Пліній стверджував, що це найкращі ліки, які йому відомі.

Виявляється, якщо збалансувати прийом води й солі, то можна не лише не допустити розвитку багатьох захворювань, але навіть позбутися від уже існуючих. Рецепт дуже простий: половина чайної ложки солі та 2 літри води на день допоможуть залишатися здоровими тривалий час.

Отже, що нам відомо з сучасних досліджень цього мінералу?

– Сіль запобігає зневодненню, знижує закислення організму. Це рятує від хвороби Альцгеймера та захворювань нирок.

– Допомагає при нападах астми. Випийте пару стаканів води, покладіть крупинки солі на язик, і коли вони розчиняться, напад пройде.

– Рятує від стресів і депресій, допомагає у виробленні гормонів щастя (серотоніну) і хорошого сну (мелатоніну). До речі, існує наукова версія, що без достатньої кількості серотоніну неможливо мати позитивну самооцінку.

– Нормалізує тиск. Так, так. Хоч це твердження повністю розходиться зі звичними знаннями, однак саме брак солі провокує гіпертонію. А вся справа в тому, що без потрібної кількості солі вода не затримується в організмі, й тоді судини починають сильно стискатися, щоб забезпечити циркуляцію маленького об’єму крові. Тому, щоб знизити тиск, потрібно випити пару стаканів води і покласти кілька кристаликів солі на язик.

– Сіль корисна для діабетиків і полегшує сухий кашель, якщо її покласти на язик. А також видаляє зайвий слиз із легень.

– Відповідає за м’язовий тонус. Згадайте, однією з причин енурезу вважається недолік солі в організмі.

– Зберігає статевий потяг і навіть, уявіть собі, рятує від другого підборіддя. Відомо, що без достатньої кількості солі слинні залози починають працювати дуже ефективно, а судини, які постачають їх кров’ю, розширюються. Поступово волога просочується і накопичується саме під підборіддям.

– Запобігає варикозу й появі судинних зірочок.

– І останнє: займаючись спортом або перебуваючи в спекотному кліматі, не забувайте про достатнє споживанні солі. Без неї настає швидке зневоднення, і організм починає накопичувати воду. До речі, саме через це виникають набряки, з’являється гіпертонія та розвивається серцева астма.

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *