• потрібна допомога

Якби не допомога фонду і професіоналізм лікарів, то…

13-річна Даша Намлієва після ДТП могла залишитися без ноги, якби, як зізнаються її батьки, не допомога заснованого народним депутатом України Вадимом Нестеренком благодійного фонду «Твiй рiдний край» та професіоналізм і благородство лікарів…

5 серпня Даша з подружкою та її мамою поверталися машиною до Магдалинівки. За кермом авто була мама подружки. В районі села Дмухайлівка колесо на швидкості потрапило у вибоїну, жінка, мабуть, не впоралася з керуванням і легковик викинуло на узбіччя. Зіткнення з деревом і – машина тричі перевертається лівим бортом. Даша сиділа ззаду, в момент зіткнення дівчинку підкидає, її ліва нога виявляється у відкритому вікні, на яке три рази перекидався півторатонний корпус автомобіля Рено Кенго.

Сказати, що нога дівчинки перетворилася на суцільну глибоку рану, що кровоточить і через яку виднілося кілька сантиметрів голої кістки – нічого не сказати… Навіть бувалі хірурги дитячої обласної лікарні жахнулися…

Того ж дня Даші зробили операцію, наступного – другу, за два дні – третю. Така інтенсивність хірургічних втручань викликана особливістю отриманої рани – в результаті триразового перекидання у м’язову тканину Дашиної ноги буквально впресована незліченна кількість дрібного битого скла й півкіло бруду, землі, битого асфальту. До того ж рана була рваною, глибокою та великою. Під час цих трьох операцій дитячі хірурги тільки чистили рани. Але – за всіма показниками виникла реальна загроза відмирання тканин, гангрени і, як наслідок… ампутації. Лише завдяки тому, що кістка залишилася ціла, гангрена відступила. Настав час пересадок і нарощування м’язової тканини, а попросту – м’яса та шкіри.

Розповідає Сергій Володимирович Слєсаренко, керівник опікового центру, доктор медичних наук, професор, дійсний член-кореспондент Української академії наук.

– Коли в людини глибока травма, великий дефект і дефіцит м’язової тканини, коли потрібно пересадити великий фрагмент цієї тканини, знаходять фахівців нашого профілю. Технології, якими володіють фахівці з опіків більше відносяться до пластичної хірургії, що, власне, на даному етапі й необхідно Даші. Залишити ж дитину в такій критичній ситуації я не зміг. Єдине, що зроблено не за чиновницькими правилами – я взяв у дорослу клініку13-річну дитину, якою є Даша. А що залишалося робити, адже перед колегами з дитячої обласної лікарні двічі стояло конкретне питання про ампутацію ноги – через гангрену і розпочатий процес всихання кістки через відсутність на ній м’язової тканини, – розповідає професор.

На сьогодні в опіковому центрі вже зроблено три складні операції тривалістю до восьми годин. За місяць, що минув зі дня аварії, – шість і готується ще одна. Зовні Даша бадьориться, але батьки кажуть, що стан дочки був на межі зриву, довелося вдатися до допомоги психолога…

На питання про вартість лікування батьки хапаються за голову, кажуть, ще на початку витратили всі свої заощадження та вже нема в кого позичати… «Якби не допомога фонду «Твiй рiдний край», професіоналізм і благородство лікарів, то дитина напевно б позбулася ноги. Зараз справа пішла на поправку, але ще чекає довгий процес реабілітації, який також потребує багато грошей. Величезне спасибі всім за надану та, сподіваємося, на майбутню допомогу! Ми вдячні тій людяності, що робить із нас людей з великої літери!», – надіються батьки Даші.

Іван ПАВЛОВ

SOS!

Як нам стало відомо, благодійний фонд народного депутата України Вадима Нестеренка «Твiй рiдний край» взяв шефство над здоров’ям Даші Намлієвої. Він уже виділив 10 тис. гривень на одну з операцій і тепер збирає гроші на її реабілітацію.

Для небайдужих, які схочуть допомогти 13-річній дівчинці, повідомляємо номер банківської картки Дашиної мами (Намлієва Юлія Іванівна): 4731219107318994.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *