Яйця скоро подорожчають

Курячі яйця 1-ї та 2-ї категорії подешевшали на 2,5 грн за десяток. Або ж на 19,5%. Але не поспішайте радіти. Експерти прогнозують подорожчання цього продукту.

Десяток курячих яєць зараз можна придбати за 10,18 грн. А в деяких торгових мережах можна знайти яйця навіть по 7,5 грн.

– Але ця ціна нижче рентабельності виробництва, тож вона не може довго залишатися на цьому рівні, – впевнений гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Як відомо, деякі країни призупинили ввезення української курятини та яєць через спалахи пташиного грипу й підозру на зараження яєць на сальмонельоз. Але тільки-но Україна знову отримає можливість експортувати свою продукцію, ціни повернуться на колишній рівень.

– Якщо надлишки продукції не вдасться відправити на експорт, то виробники будуть скорочувати виробництво, щоб не працювати у збиток. В результаті вже восени можна очікувати, що вартість яєць буде знову більше 20 грн за десяток – говорить Дорошенко. – А щоб ціновий удар не був таким різким, виробники, швидше за все, почнуть підвищувати розцінки поступово. Для початку – трохи вище 10-11 грн/десяток.

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *