• Яблучні перспективи

Яблучні перспективи

Українські виробники яблук можуть заробити додатково близько $ 14 млн. Щоправда, за умови реалізації експортного потенціалу. Так вважає голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка.

Для цього вітчизняні виробники повинні підвищити якість сортування, пакування, а головне – зберігання товару. І тоді Україна цілком може потіснити конкурентів на зовнішніх ринках. Оскільки українські виробники яблук можуть запропонувати конкурентну ціну при порівняній, а часом і кращій якості продукції. Наприклад, польські яблука продаються в Європі по 500 доларів за тонну, італійські – по 1000 $/т, а українські поставляються в середньому по 210 $/т.

– Україна могла б закрити весь обсяг імпорту Південної Кореї або ОАЕ. Просто в багатьох країнах навіть не підозрюють, що ми можемо виробляти якісні фрукти – говорить експерт.

За даними ДФС, експорт українських яблук за 8 місяців поточного року виріс до 7,8 тис. тонн (на суму майже $ 1,8 млн). Для порівняння, за аналогічний період минулого року українські садівники експортували 0,46 тис. тонн яблук на суму $ 89 тис. Тобто, поставки зросли приблизно в 20 разів, причому, як у кількісному, так і в грошовому вираженні.

Тетяна СОКОЛОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *