• Вадим Золотопуп

Юр’ївщина обирає шлях

На сьогоднішній день створення нових територіальних громад у Юр’ївському районі є громадською темою номер один. Киплять пристрасті, ламаються списи… Свою думку з цього приводу кореспонденту «ТРК» висловив голова районної адміністрації Вадим Золотопуп.

– Вадиме Петровичу, наша газета, так би мовити, на власній шкурі відчула, що в Юр’ївському районі точиться справжня бійка з приводу об’єднання…

– Так і є, в районі почалася нездорова конкуренція за об’єднання громад. У тих, хто проспав, почали, як у нас кажуть, завидки бити – стали відверто заздрити тій же Варварівці й Вербуватівці, які свого часу не проґавили свій шанс. Відтоді то тут, то там у районі можна почути, мовляв, звичайно, вони відламали ласий шматок від Юр’ївщини…

Якщо ж узагальнити, то ці села сповна скористалися наданою можливістю об’єднатися та давнім бажанням самостійно управляти своєю територією.

– У чому або в кому, на Вашу думку, причина такої невиправданої інертності?

– Мені здається, що люди до останнього не вірили, що об’єднання громад – це реально можливо. Коли область стверджувала нам перспективний план об’єднання, я, як багато хто, був категорично проти. Просто здавалося, що, попередньо не порадившись з нами, це об’єднання нам нав’язують зверху. Зараз обласне керівництво кардинально змінило своє ставлення до цього, і головний його меседж став таким: аби тільки було вигідно людям. Та й люди на прикладі зрозуміли, що розумне об’єднання – це не мертвонароджена дитина.

– Ваше теперішнє бачення цього питання – скільки громад має бути в Юр’ївському районі?

– Виходячи з територіально-економічної доцільності, на мою думку, в Юр’ївщині має бути три об’єднані громади: існуюча Варварівська, а також Юр’ївська і – або Новов’язівська, або Чернявщинська.

– Але ж Новов’язівка хотіла приєднатися до Варварівської громади…

– Може, раніше й хотіла. Зараз, наскільки мені відомо, Новов’язівка веде активну роботу, щоб приєднати до себе Чаплинку, Олександрівку та Новоіванівку. Думаю, з цього пасьянсу вийде досить перспективне об’єднання.

– А які сільради увійдуть до Юр’ївської громади?

– Решта – Жемчужненська, Олексіївська, Чернявщинська та Преображенківська. Залишиласа Шандрівська, що поки в роздумах. Її, як оту молодицю, хоче і Чернявщина, і Новов’язівка, і навіть Перещепине з Новомосковщини.

– Існує думка, що Варварівська громада буде найбагатшою в районі…

– Я б так не стверджував. За кадастровим показниками землі, в Юр’ївському районі найкращий в Україні чорнозем. Тому на Юр’ївщині живуть найбагатші люди. А хто з них буде багатшим, – залежить лише від них самих. Всі три громади будуть однаково життєздатні та перебуватимуть у більш-менш рівних умовах.

Iван ПАВЛОВ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *