Юр’ївчани відсвяткували День селища…

…Весело та з розмахом

Ранок суботи 26 серпня видався погожим і сонячним, ніби сама природа вирішила святкувати разом із людьми. Адже саме цієї літньої пори, коли чарує зір буйна зелень і різнобарвні квіти, а тепло щедро огортає душу, в Юр’ївці святкували  240-річчя заснування села Юр’ївка та 60-річчя присвоєння Юр’ївці статусу селища міського типу.

Часом заснування смт. Юр’ївка дослідники-краєзнавці вважають ХVII століття. Перша згадка про місце, де нині розташована Юр’ївка, відноситься десь до 1700 року, коли запорізький козак Дорош влаштував перший зимівник, що згодом назвався хутором, а за тим селом Мала Тернівка.

1777 року місцевість, де знаходилося село Мала Тернівка на значному просторі, дісталася від імператриці Катерини II в рангову дачу товаришу губернатора Азовської губернії, надвірному раднику Георгію Гавриловичу Герсеванову, котрий у пам’ять свого імені заснував слободу Юр’ївку, де через п’ять років проживало 300 душ: 170 чоловіків і 130 жінок.

В матеріалах Новомосковського монастиря сказано: «В 1777 году вся эта местность на значительном пространстве земли досталась в ранговую дачу Азовской губернии губернаторскому товарищу, надворному советнику Г.Г. Герсеванову. В силу правил на ранговую дачу, на отведенной земле основал на память своего имени слободу Юрьевку, заселив ее народом семейным и оседлым…» Так поселення одержало назву.

Рішенням Дніпропетровського облвиконкому від 24 травня 1957 року № 414 «Про віднесення деяких населених пунктів області до категорії селищ міського та до робітничих селищ», село Юр’ївку Юр’ївського району було віднесено до категорії селища міського типу, а Юр’ївську сільську Раду перетворено на Юр’ївську селищну Раду депутатів трудящих.

Святкування Дня селища відбувалося в центрі Юр’ївки. Вже зранку тут було гамірно: облаштовували святкову сцену, місця для глядачів, готували страви для гостей та учасників свята. У підприємців жваво йшла торгівля крамом і ласощами.

З сімнадцятої години з різних кінців не лише селищної ради, а й усього Юр’ївського та навіть Павлоградського районів, мов струмочки до озера, почали стікатися люди, і до початку свята вже вся центральна частина селища була заповнена.

Розпочалося святкування з проведення спортивних змагань «Тато, мама, я – спортивна сім’я», участь у яких взяли родина Бойко Володимира, Тетяни та Олега, родина Потєєвих Руслана, Ірини та Андрія та родина Шуми Олексія, Лариси та В’ячеслава.

У козацьких змаганнях свою силу та міць показали команди Юр’ївського ПТУ № 81, Юр’ївського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, команда селищної ради та молодь села.

Мешканці селища та гості свята прийняли святкове привітання від селищного голови Володимира Довбиша, якого обирають на цю посаду вже чотири рази поспіль. Під час свого виступу селищний голова передав вітання від депутата Верховної Ради України Вадима Нестеренка, голови Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Рєзніченка, голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова.

Також у своєму виступі селищний голова не міг не згадати про почесних жителів Юр’ївської селищної ради, які доклали немало зусиль для її розвитку, серед них: Федір Муравченко, Надія Пологойко, Поліна Хмара, Микола Сердечний, Петро Профатілов, Ніна Профатілова, Марія Сукоркіна, Ганна Шинкарук, Федір Громадський, Олександр Буряк, Наталя Скриль, Володимир Орєхов, Надія Солонець, Андрій Федянович, Микола Буряк, Іван Мороз, Олександр Семеренко, Надія Климушка, Ніна Лобас, Надія Чорноус, Олександр Біловол, Павло Стукан, Лідія Сердюк, Людмила Чередниченко, Сергій Турченко.

Блок вітань був присвячений і нашим мужнім захисникам, учасникам АТО, імена яких також занесені до Книги пошани Юр’ївської селищної ради: Юрій Лобко, Павло Кандаур, Віктор Коваль, Ігор Кузюк, Іван Продан, Роман Щербина, Юрій Мартиненко, Микола Акименко, Андрій Кучеренко, Олександр Бойко, Олег Письменний, Євген Пономаренко, Олексій Кучерявий.

Не було забуто і про тих жителів селища, які є ровесниками присвоєння Юр’ївці статусу селища міського типу та які в цьому році святкують своє 60-річчя: Олексій Покусай, Віктор Довбак, Роман Огли, Сергій Лємасов, Тетяна Мельник, Микола Свиридюк, Сергій Бакай, Анатолій Водолажко, Валентина Дяконенко, Федір Безкровний, Любов Межуєва, Ніна Левченко, Наталя Лаптінова, Валентина Мовчан, Володимир Завада, Надія Завада, Валентина Дворніченко, Олександр Дворніченко, Валентина Іллічова, Сергій Біловол, Тамара Івченко, Сергій Івченко, Тамара Шинкарук, Валентина Бузоверя, Олександр Шинкарук, Микола Швидкий.

Після закінчення урочистої частини присутні переглянули цікаву та змістовну концертну програму, яку підготували працівники та аматори Юр’ївського районного Будинку культури.

Справжнім подарунком для всіх присутніх став виступ переможців всенародного талант-шоу «Україна має талант» – гурту «Лісапетний батальон» під керівництвом неповторної Наталі Фаліон. Від виступу цього колективу глядачі отримали небувалий заряд позитиву.

О дев’ятій вечора в небі над селищем Юр’ївка розпочався святковий феєрверк.

Закінчилося святкування молодіжною дискотекою, на якій всі від молодшого до старшого, насолоджувалися веселою музикою й танцями. Також жителі могли пригоститися приготованими на відкритому вогні смачними стравами.

Свято було організовано та проведено під егідою голови Юр’ївської селищної ради Володимира Довбиша, за сприянням депутата Верховної Ради Вадима Нестеренка та голови ФГ «Мрія» Юрія Кривохата.

На думку гостей і жителів селища, свято вдалося на славу. Такого свята Юр’ївка не бачила 25 років.

Усі ще раз переконалися в тому, що юр’ївчани вміють не тільки плідно працювати, а й весело розважатися! Адже коли працюєш із людьми та для людей – інакше й не може бути!

Секретар Юр’ївської селищної ради Ірина ПОТЄЄВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *